Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
3 6 8 9
Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Düğün Organizasyonunda Olması Gerekenler

Horoz un diyarı olarak alınan Egenin inci şehirlerinden bir tanesi olan Konya deki firmamız gençlerin evlenme konusundaki hayallerini eksiksiz bir şekilde karşılayan firmadır. Konya organizasyon firmamıza gelen taleplerde genellikle sonbahar ayına ertelenir. Bunun sebebi ise Konya de tarladaki ürünlerin hasadı ve hayvanlardır.

 

Bu yüzden firmamız bütün hazırlıklarını sonbahara kadar bitirmiş olur Konya ve köylerin de hafta sonu da dâhil olmak üzere düğünler 3 gün sürer firmamız 3 gün de istenilen şekilde hizmet sunar. Konya’ de düğünlerin birinci gününe kapma adı verilmektedir. Bu günde gençler için kapma yarışı adı verilen oyun düzenlenmekte erkek evinde sazlı sözlü eğlenceler düzenlenmektedir firmamız bu organizasyonları ailenin istediği gelenek ve göreneklere göre organize eder. Aynı şekilde kız evin de de gelinin arkadaşları ile birlikte eğlenceli dakikalar geçirilmeleri sağlanmaktadır. Kına gecesi Konya de düğünün ikinci günü yapılmaktadır. İkinci gün kız evine misafirlere ikram edilmek üzere erkek evinden kesimlik hayvan ve kuru bakliyattan oluşan ikramlıklar gider. Davul zurnanın kız evinde çalması sağlanır ve gelinin çeyizi, davul zurna eşliğinde erkek evine doğru yol alır firmamız da her daim ailenin yanında yer alıp daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlar.

 

İki aile yakınları damat ile gelinin oturacağı evi çeyizleri yerleştirerek ikramları servis eder. Aksamında da savul zurna eşliğinde kınalar yakılır ve meşalelerin etrafında toplanılarak eğlenilir. Konya de gelin alınınca damat ile beraber Pamukkale ye gider ve orada fotoğraf çekinirler. Fotoğraf konusunda firmamız gelin ve damadın isteği noktasında başka yelerde seçebilir. Sabahın dada gelin kayınvalidesinin elini öpmeye gider ve giderken hediye götürür. Konya organizasyon firması olarak sizlere en özelini ve de en güzelini yaşatmayı amaç edinmekteyiz.

Unutulmayan hatıralar

Çalışan bir insan için gündüzler hiç geçmez ve gecelerde çok çabuk geçiverir.Neden mi çalışırken zamanın geçmediğini söyler çoğu insan .Gece de geç uyudukları için uyku süresi onlara yetmez.Ama hakkaten öyledir özellikle sevdiklerinle zaman çok çabuk geçiverir nasıl geçtiğini anlayamayız bile.Evet insan zaten en sevmedikleriyle de imtihan olur.Onlarla karşılaşmak bile istemezsiniz ama mecburen hep berabersinizdir.Sevdikleriniz ise hep uzağınızdadır malesef.
Dertleşip rahatladığınız insanlar hep uzaktadırlar.İstediğiniz zaman onlara ulaşamaz,sarılamaz ve içinizi onlara dökemezsiniz . Bu can yakıcıdır.Sadece telefonda görüşmek yetmiyor,yetmez. Ama varya bir de o sevdiklerimizle buluştuğumuz anlşar yok mudur işte doyulmaz o anlara.sabaha kadar kahkahalar,birbirimize takılmacalar,ve sonu gelmek bilmeyenyiyecek ve içecekler..
Herkes bir anısını anlattığı zaman zatenbir saati geçiyor mutlaka .Ama biz gülmekten kendimizi ala koyamayız tabii.Çünkü öyle normal şeyler değil komik anılar konuşulur,anlatılır.Yerimizde duramayız gülmekten.Bir bakarsın büyüklereden bir kaçı gelip bizi uyarır yatınartık sabah oldu hala gülüyosunuz diye..Aaa bir de bhakmışsınızdır ki sabah ezanı okunuyor. Tabi herkes şok. Neara saat bu kadar ilerledi diye .
Diyorum ya sevdiklerinle zamnın nasıl geçtiğini anlayamazsınız.Çünkü kafalarınız uyuşuyorsa ve derdinizi rahatlıkla anlatabiliyorsanız çok şanslısınızdır zaten.Geçer zaman en hızlı şekilde sevdiklerinle ama geçmez sevmediğiniz insanlarla saniyeler dakikalar.
Değerini bilmeliyiz sevdiklerimizin.Onları bulunca her fırsatta sevdiğimizi söyleme taraftarıyım ben.Sevdiğin insanlara onlaraözel olduklarını bildirmemiz lazım.Her yanımıza geldiklerinde çok değerli olduklarını onlara hissettirmeliyiz kanaatindeyim.

Bayramlar

bayramlar.. Renkli geçer çoğunun bayramı.Kalabalıklar,neşe,eğlence,yemek,içmek vs.Bayram namazıyla başlar herşey.Sonra el öpmeler ve harçlıklar gelir ardından.Güzeldir bayramlar.Küslerin barıştığı,kırgınlıkların bittiği günlerdir.Hele aile büyükleri varsa bir de oh mis.BİR DEKİMSESİ OLMAYNLAR VARDIR.Özellikle yaşlılar.Herkes akrabaları ziyaret eder.Bi an bir yerde koca kalabalıklar oluşur,yemekler yenir,kahkahalar atılır.hep beraber gezmelere gidilir .Bayramdan sonrası için planlar yapılır.
En önemlisi küslerin barışması aslında.Ne kadar kırgın olurlarsa olsunlar sadece bayramın hatrına belki deel uzatıpbayramlaşmak.Bayram sabahları güzeldir.Erkenden kalkılır.Erkeklerin namazdan gelmesi beklenir.Onlar gelene kadar kahvaltı hazırlanır,çaylar demlenir,onlar gelmeden kimse birşeye dokunmaz.Sonra zil çalar bakarsın gelmişler.Sıcacık simitler,boyozlar alınmıştır,küçükler babaların boynuna atlayıp bayram için eller öpülür,ve en önemlisi harçlıklar verilir.Bu küçükler için bayramın en eğlenceli kısmıdır aslında 
Bir de uzak diyarlarda oturan akrabalarınız eşleriniz dostlarınız da gelmişse işte asıl bayram o olmuştur.Bayram sevdikleinle anlam kazanır.Bayram için heyecanla alınan güzel elbiseler giyilir,ve artık gezme zamanıdır.Kuzenler toplanır genç gence önce yemek yenir sonra şehrin en güzel manzaralı yerlerine gidilip çay,kahve eşliğinde tatlı sohbetler edilir.Zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile.Eğlence hat safhada olur.Herkes bir anısını anlatır,küçükken yapılan aktiviteler konuşulur.Ve sonunda zorla da olsa evin yolu görünür.Biraz üzücü olsa da.Birde yatılı kalmalar vardır .Sabaha kadar deliler gibi muhabbet edip kahkahalarımızın sesine annemizingelip çabuk uyuyun uyarıları vardır. İyi ki yaşamışız diyorum iyiki var

Düğün fotoğrafçısı Seçimi

Düğün hazırlıkları çiftler için artık olmazsa olmazlardan biri olan İzmirde düğün fotoğrafçısı, son yılların elit konsepti olan save the date düğün çekimleri nedeni ile her yıl daha da fazla çifti alakadar eden yeni bir meslek dalı haline geldi. save the date düğün çekimleri İzmir ile birleşen bu meslek, artık daha da ilgi çekici hale geldi. Ciddi paraların döndüğü bu fotoğrafçılık kolunun bambaşka bir sektöre dönüşmesi sonucunda çiftlerin sürekli artan talebini kazanca dönüştürmek isteyen bilgili bilgisiz herkes izmir düğün fotoğrafçısı olarak uzman kalite hizmet vermeyi vaat ediyor. Çiftlerin asla vaatlere değil yetenenek ve tecrübeye bakmasını gerektiren bu işin, düğün gibi çift için öneminden şüphe duyulmayacak bir günden geriye kalan hatıraların hayal kırıklığı yaratmaması adına mutlaka belli bir kalite çizgisinin üzerinde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Işık bilgisinin dışında teknik ekipmanlar konusunda da tecrübeli olması gereken fotoğrafçıların aslında bütün bunlardan da önce çalışmayla sahip olunamayacak son derece önemli bir unsur olan yeteneğe sahip olması gerekmektedir. İzmir düğün fotoğrafçısı İzmir olarak tüm bu deneyim ve donanımlara sahibiz ve her daim hizmetinize hazırız.

Fotoğrafçılık Uzmanlık İster

Fotoğrafçılık sanatının görsel sanatların en önemli kollarından bir tanesi olduğunun tam olarak farkına varmayan çiftler, düğün arefesinde iletişime geçtiği kişilerin bu önemli sanat dalındaki yeteneğini de kimi zaman tam olarak ölçemiyor. Kimi zamanlarda çiftler başvurduğu fotoğrafçının birkaç farklı düğünde çektiği üç beş poza aldanarak karar veriyor. Bu noktada çiftlerin özellikle dikkat etmesi gereken husus, ömrü boyunca tek bir poz dahi çekmemiş kişilere profesyonel ekipmanlar verilmesi ve saatlerce zaman tanınması halinde birkaç tanede olsa estetik görselliğe sahip bulunan fotoğraf çekebileceğidir. Kaliteli bir fotoğrafçının bütün  gün çekim yaptığı bir düğünde birkaç tane kaliteli fotoğraf çekmesi onun için çokta önemli bir durum değildir. Çünkü önemli olan, fotoğrafçının çektiği pozların neredeyse tamamının belirli bir estetik düzeye sahip olmasıdır. Fotoğrafçıya ödenen tonlarca para da zaten birkaç adet kaliteli fotoğraf çekmesi için değil, düğün fotoğraflarının tamamına yakınında belli bir kalite anlayışın sağlanması için verilmektedir. İzmir düğün fotoğrafçısı Fiyatları tüm bu önemli detayların farkında ve bilincindedir.

Düğün Anılarınızı Alt Üst Etmeyin

Düğününden geriye bir ömür boyunca bakıldığında anıların güzel bir şekilde hatırlanmasını sağlayacak özel fotoğraflar kalması beklentisi içerisinde olan çiftlerin, fotoğrafçıların yalnızce web sitelerine bakmaması ve mutlaka anlaşmayı düşündüğü sanatçı ile yüz yüze görüşmesi gerekir.

Konya İslami Düğün Organizasyonu, Dini Düğün Organizasyonu

,

 Konyamıza yaraşan güzel bir hizmet geldi; Konya Semazen!

Türk gelenek ve göreneklerine ve de İslami değerlerimize uygun etkinlikler ve organizasyonlar düzenleyen Konya Semazen, Konya ve çevresine profesyonel yaklaşımı ve geniş portföyüyle hizmet vermenin onuru ve mutluluğunu yaşıyor.

Konya Semazen desteğini, 12 yıldır alanında tartışmasız lider konumunda bulunan ve yılda  gerçekleştirdiği 300’e yakın organizasyon ve etkinlikle kalitesini göstermiş İsabet Organizasyondan alıyor.

Konya SemazenTürk-İslam gelenek ve görenek beklentisine yakışan tarzda düğün, nişan, sünnet ve de çeşitli etkinlikleri profesyonel kadrosuyla icra eden Konya Semazen, mehteran takımları, folklor olarak Zeybek,  Kafkas ve Çayda Çıra ekipleri, İlahi ve ses sanatçıları, Dünya birincisi Hafızları, Sohbet Hocaları, Şair ve Yazarları, TV programcıları ve sunucuları ile birlikte yaklaşık 200’e yakın sanatçıyı bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca Animasyon Hizmetleri veren Konya Semazen, özel ve tüzel kişilerin yanı sıra resmi kurumların gerçekleştirmeyi arzuladığı etkinlik ve organizasyona, organizasyon için gerekli olan bütün ekipmanları bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşıyor.

Bu ekipmanlar arasında, Fuar Organizasyonu, Açılışlar, Ramazan Programları, Davetler, Piknikler, İş Yemekleri, Doğum günü partileri, Özel gün ve geceler için lazım olan, ses, sahne ve ışık sistemleri, Işık ve lazer ve de havai fişek gösterimi, Fotoğraf ve video çekimi ve de prodüksiyon hizmetleri, Jonklör, cambaz, ateşbaz(ateş yutan adam), tahta bacak, sihirbaz ve illüzyonist temini, Semazen ekibi, mehteran takımı, Hacivat-karagöz, Nasrettin hoca ve ibiş,  kostümlü karakterler, şişme oyun parkurları, masa ve sandalye kiralama, şerbetçi, Osmanlı macunu, limonatacı ve organizasyon ve etkinlik adına aklınıza gelebilecek her türden ihtiyacın temini yer almaktadır.

Organizasyon ve etkinliklerinizi kaliteli ellerle çözüme kavuşturmak istiyorsanız, bizimle irtibata geçin.

Konya İslami Düğün Organizasyonu

İrtibat tel; 0 535 305 78 35 -0532 227 63 15

Sanatçılar Seçtiklerimiz

{Ahmet Özhan 26 Ağustos 1950 tarihinde, babasının polis olarak görev aldığı Şanlıurfa şehrinde dünyaya gelen Ahmet Özhan ülkemizce tanınan sayılı, ünlü ses sanatçılarındandır.
|Ahmet Özhan, müzik eğitimini 1960’lı İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde almıştır. İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde ki eğitimine devam ederken sahne ve plak çalışmalarına başladı. 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosu’nda profesyonel ve ilk olarak sahne tozu yuttu. 70’li ve 80’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmasını genç yaşta sahneye çıkmasına borçludur. }

Ahmet Özhan İletişim

İkbal Gürpınar İzmir’de kaldığı yatılı okulun 9. sınıfında öğrenimini tamamlamaya çalışırken nişanlısından ayrıldığı haberini aldı. Bir yıl daha okumaya devam ettikten sonra annesinin akrabasıyla yine zorla evlendirildi. Annesinin akrabasıyla evlenmesinden kısa bir süre sonra küçük yaşta anne oldu. Orta öğrenimini açık lise ile devam etti ve bitirdi. Üniversite sınavına girdi ve Açıköğretim Fakültesi İşletme bölümünü kazandığını gördü.

Sanatçılar Sedat Uçan

{Kolpa adlı müzik grubu, Adana kökenli Türk Rock grubudur. Temelleri, grup üyelerinin Adana’da geçirdikleri lise hayatına dayanır. Kolpa; resmi olarak 2005 yılında İstanbul’da Bora Yeter ve Barış Yurtçu tarafından kuruldu.
|Kolpa 2007 yılında Dinçer Çetin’in yani gitarcının yerine, yine başka bir lise arkadaşlarından biri olan Cenk Taner Dönmez geçti. Bu değişimle, grup, ilk albümünde yer alan 3 kadroya ulaşmış oldu.}
Sedat Uçan
{Erhan Güleryüz 2002 yılında ağabeyi Sinan Güleryüz ile özel bir prodüksiyon şirketi kurmuşlardır. Bu prodüksiyon şirketi; Vokaliz, Deniz Arcak, Grup Avrasya, Serkan Çevik (gitarcı), Mehmet Kul ve Cengiz Ünal gibi müzisyen ve gruplarının albümlerinde yapımcı olmuştur. 2011 yılında Grup Ayna’nın Eurovision’a katılacağı hakkında spekülasyonlar ortaya çıkmıştır. Fakat gruptan gelen açıklamalara göre TRT tarafından Grup Ayna’ya sunulan bir teklif ortada yoktur.
|Erhan Güleryüz Erhan Güleryüz 2007 yılından itibaren birçok TRT kanalında “Aynadan Yansıyanlar” adlı televizyon programı sunmuştur. Eylül 2010 tarihinden, Mart 2012 tarihine kadar televizyon programı yapmamıştır. Şu an “Aynadan Yansıyanlar” programı Haziran ayına kadar TRT Müzik’te Çarşamba günleri 21:30`da izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. }

Web Sitesi www.mehteran.org tanıtımı

Eski Ordu Marşı ( Not : Dokunma çalıştırmak için mavi düğme)

Mehter Osmanlı Yeniçeri Askeri Band belirli bir bandolarndan dünyanın en eski ordu in . Elde edilen parcadaki ” MİHFER ” cümle .

Küçük ile İslam Türk devletleri , ayarlamalar aldı . Hacı Bektaş Veli PiriYeniçeri Yeniçeri ve her olmayan performans Peygamber , Ali , ve ? Hacı Bektaş Veli mar isimlerini söz larda okuma ve dua belirlemek in geleneği .

Web sitesi: Mehter takımı Olan üç kritik sembolü , soba , bayrak ve zafer .

Osmanlı mehterinde , flüt , boru ve aynı zamanda silahlı kuvvetler düdük kurrenay bu tür rüzgar , rüzgar ve kenarları gibi , davul , nakkare, zil ve perküsyon veya etkileyecek § evgan cihazlar bu tür olarak deneyimli alınan konum . Tüm tablolar ve bu miktarı | İletişimiçin eşit eşdeğer miktarı | o olmuştur nasıl tarafından hesaplanan sayısız çok zeminler mehter dayanakarak .

ordu musukiyi belirlemek sağlanan topluma . MİHFER askeri kelime Farsça , ekber de ( büyük ) , en ( değil mükemmel ) izm i Tafdil bir göstermektedir. Türk askeri grup Arap tasarım bu vadeli ,çoğul , konumlandırılmış Yeniçeri de .

1826 yılında Mehter Takımı , Sultan II . Mahmud , Ahi ve Bektaşi üzümü ile Yeniçeriler ocakları eşlik eden kapalı ve Enver Paşa tarafından 1908 yılında yeniden açıldı.
konularda

1 Mehter Örgütü
2 Etkisi Batı ses Mehter
Üç Mehter Kapanış
dört Mehter Re Örgütü
Bilinen bestecileri 5
beş 1 . on altı yüzyıl.
beş 2 . on yedi yüzyıl.
beş 3 . 18 yüzyıl.
6 Kaynaklar
yedi Dış bağlantılar

Mehter Organizasyon

Bir ile parça Mehter Yeniçeri ki, olmasına rağmen biz değil tanır kesinlikile tarih üzerinde bu da oldu kurulan başladı , on dört I. yüzyılda Murat ( Hdavendigar ) oldu tanınan sırasında Ocak boyunca süresiandarl Kara Halil Paşa Açıklandığı bir öneri . Bazı kaynak Açıklandığı aşağıda bu iş 1365 yılında 1362 yılında o en muhtemelen . Özellikle hayran Orhan Bektaşilik Alevi olarak bilinen tespit . Ne zaman koyarak Orhan Gazi , Hacı Bektaş iş manastırYeniçeriler in . Kurmak kurmak Will için dua için yeni bir yeniçeri . Hacı Bektaş , bakılmaksızın mevcut Pir Yeniçeri birlikleri , belirten yeni başlık Yüce Yasal haklar bu akışların kupa, pazularn güçlü , keskin kılıç , ok tehlikeli , onlar olacak her zaman dua buyursun kazanan . Yani Ben Bektaşiler gibi isimler verdi neden Yeniçeri Ocak Bektaşi yan , kendi Taifei Bektaşi yan , Horde Bektaşiler , ocakları . Osmanlı İmparatorluğu , adı yeniden kullanılan Hristiyan çocuk ‘ s fikir üretilen kullanarak kenar ordu eğitimli ve kalıp Hacı Bektaşi Veli . Yeniçeri askeri at başından Bu öylesine olarak bilinen Yeniçeri askeri ve bağlı topluluk Bektaşi oldu . Bu | Osmanlı İmparatorluğu’nun ordusu askeri kadar 1.826 oldu ilk elektrik . Osmanlı İmparatorluğu’nun | Ordusu Askeri kadar 1.826 önce gidiyor , ​​savaşa Yeniçerilerin bir müfreze Hacbektash ocağı gelecek den alarak taraf Mahkemesi ? Dergah ki, Hacı Bektaşi Veli postni katılımıyla i EVL ¢ d’ ndankendini , bir :

” … Bu doğru düşünüyor sarılmış ikrar … Bu damümin Kalu Beli’den Eyledik Birliği şekilde … Orada Nebimiz Muhtar Ahmedi Nur i ilahi pervaneleriz … için parmaklarınızla La Yezal mestaneleriz …… tkenmeyiz çatlak … Saylmayz Pir ile i satın on iki imam cümle almak dedi beli … üçlü , beşli , yedili … Kerem i Ali Nur i Nebi , Fiyatlar kavrayın , Sultan Hacı Bektaşi Veli … federal hükümet federal hükümet ! devranna mayından arındırılması demek ”

Doğrudan glbank I ( dua ) ve Pir On istedim himmet . uygun olarak için Ayrıntılar bu millet yaşam Hacı Bektaş ı Veli Yeni § eriler’in yüksek sesle at herkes tarafından okuma | dinledi | duydum . Bir Yeniçeri glbengi ( dua ) :

Başlangıçta otoritesinin işaret kamu servis grup adı olarak adlandırılan Mehter içki vard.Mehterhane idi.Btn bağlantı ve bu kadar başıdır ordu grup Mehterba ? tarafından filo basınç deneyleri başkanı için Mehter Alem , Büyükelçi tasdik mevcut mevcut , herhangi bir birey yeni bir sancak sancak atanan ileri Prensliği Powers vardı deneyimli olarak teslim göndermek ve almak kazanmak | olsun .

İki tipleri in iş Mehter Yeniçeri bant ( bant set ) nedeniyle oldu için

Of eğitim u Alem Müzisyen Mehter olduğu , ( bağımlı yeniçeri üzerinde )
Esnaf Mehter ( Ahi klinikler isteğe bağlı) .

Of programı , için Sultanlığı ile Alemdarlar Alem Mehter memuru korumak sancaklarn Mehterhane etti meydana .

Padi ahnki ekibi ? Önde gelen donanma oldu bandı . Bu name delik Mehter Hassa bir başlık Alem . Daha sonra sadrazam , kubbe kraliçeler, sayman , reislkttap , beylerbeyi, Türkmen yöneticiler Mehterhane sancak vardı . Ben bir tek katlı Mehter Bektaşi geleneği olmuştur kurmak . Sultan ve ait 9 Veziri ¢ zama katlı .
Etkisi Batı müzik Mehter

Mehter peşrevlerinin mükemmel katılımcı . Pe erevi satın ? Alay , At Prelude , Prelude Sultan , Büyükelçi bunlardand Prelude . Göç boru, benef ei zar ,kompozisyon ve cengi kufei membran gibi ? ? Saldırı silahlı kuvvetler vardı havalarmz . Yazdı Mozart | Batı harikalar mucizeler müzik , altında etki | ordu | silahlı kuvvetler , Türk lacivert müzik besteciler gibi Bizet Tasarım ( Ala Turka ) üretilen bu tür â? ? â? ? bilinen kompozisyon . Bunlardan Mozart’ın Türk Marşı , için örnek Bizert’in Arieziyen paketi . Batı orkestralar , çan Mehter kazandı .

Mehter Türkmen Bey başladı ile Hindistan .
Mehter kapanış

Ocaklar edilmiştir kapalı 1826 yılında ve Yeniçeri Yeniçeri ve Ahi Mehterhane katliam oldu bağlantılı . De Osmanlı topraklarında 1826 yılında doğan benzer zaman tarihi geçmişi Bektaşi mezhebi yasağının .

Balıkesir Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/balikesir-mehter-takimi/balikesir-mehter-takimi.html

Denizli Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/denizli-mehter-takimi/denizli-mehter-takimi.html

Bursa Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/bursa-mehter-takimi/bursa-mehter-takimi.html

Buçok neden ocak grup , olursa mevcutyetersizliği göre asker , asker el sınırlamaları in genişleme ve fetih çarpma ve savunmak sınırları , senaryosu endişe edildi hakkında geliyor . Buna rağmen , de satın | her altında devam eden ve yeni fetihler hükümdarın emirleri altında komutasında bir askeri union oldu gerekli önemlidir . Eşdeğer şirketleri için , yarar ödül den teknik , bu nedenle mahkumların , deneyimli önce Türk devletleri . Bu ise algı , Osmanlılar , Selçuklular ve Memluk anlaşılabilir kendi rol . Ön kurulumu Yeniçerilerin , ordu Yeniçeriler deneyimli bin kadar alınmıştır . Her Bunlardan deneyim temas , ordu komutanı önce usulüne Türkler oluşan bir yaya ” ? Yayaba ” atanmıştır .
Mehter Mehteran Organizasyon

alternatif olarak kaldırma ve Mehteran Bölüğünün edildi kurulan 1.826 Mehterhane Avrupa bantları solmaya içinde . Daha sonra tarihinde 1914 yılında ,Pantürkizm cereyannn uygulamak Enver Paşa ve emriyle silahlı kuvvetler müze yeniden edildi tanınan altında belirlemek Mehteran Hakaniye ilgili .

İletişim Web Sitesi: Mehter takımı kiralama

Düğün Türleri

Gümrük mezhepleri arasında yaygın olarak değişebilir.Roma Katolik Kilisesi “Kutsal Evlilik” olarak eşlerin tanık olarak bir rahip ve topluluk üyeleri önünde birbirlerine ihsan bu durumda birinde, yedi gizini biri olarak kabul edilir. Tüm ayinleri olduğu gibi, İsa (Matta 19:1-2 İncili, Katolik Kilisesi § 1.614-1.615 arasında ilmihal bakınız) tarafından tesis edilerek olarak görülmektedir.Doğu Ortodoks Kilisesi, bu Gizemler biridir, ve bir koordinasyon ve bir şehitlik olarak görülmektedir. Aziz Thomas Hıristiyanlar, Hindistan Hıristiyanların bir dinsel etnik grup Hindu, Yahudi ve Hıristiyan düğün öğeleri dahil bir düğün töreni.

{Hindu Töreni Damat bir Rajput düğünde at sırtında geldi
Hindu törenleri genellikle Sanskritçe ,Hindu kutsal dili tamamen ya da en azından kısmen yapılmaktadır . Düğün kutlamaları birkaç gün sürebilir vebölge , mezhep ve kast bağlı olarak , son derece farklı olabilir . Düğün günü , gelin ve konukların önünde birbirlerinedamat çelenk . Çoğu Konuklar sadece bu kısa töreni tanık ve sonra sosyalleşme , yiyecek ve bırakın. Dini kısmı (varsa ) yakın arkadaş ve akrabaları tarafından tanık , daha sonra saat geliyor . Dini bir tören mevcut durumda , bir Brahman ( Hindu rahip ) kutsal bir yajna ( yangın kurban ) ve kutsal ateş ( Agni )evlilik ana tanık ( sakshi ) olarak kabul edilir düzenler . Çiftyangından önce oturuyorlar ederkenVedalar ve yan metinlerden mantra okur. En önemli adım gelin ve damat , el -ele , kutsal ateş çevreleyen yedi kez , bir evlilik yemini temsil eden her daire , neyin saptapadi veya saat Phere olduğunu. Daha sonra damat parlak kırmızı ( sindoor ) ile gelinin alnına işaretler ve boynuna bir altın kolye ( mangalsutra ) koyar . Diğer bazı ritüelleri önce veya bu yanında söz konusu Kurul ayinleri takip edebilirsiniz. Daha sonra gelin resmen damat ailesine katılmak için onu kan akrabaları yola . |Çin kültürleri
Geleneksel Çin düğünlerde ,çay töreni Batılı bir düğün töreninde sözü bir değişim eşdeğerdir . Bu ritüel hala büyük şehirlerde , hem de Tayvan kırsal Çin , ancak gençler , Hong Kong, Malezya ve Singapur arasında yaygın olarak uygulanan ,Çay Töreni ile birlikte evlilik Batı tarzı bir arada uygulama eğilimindedir .
Gelin evine damat ile evine ayrıldığında , bir ” Good Luck Woman ” anlamına gelen , başının üzerinde kırmızı bir şemsiye yapacak ” ,kabuğu yükseltmek yaprakları yayıldı. ” Bu ” iyi şanslar kadın ” iyi bir evlilik , sağlıklı çocuk ve kocası ve yaşam veliler bahşedilmiştir birisi olmalıdır . Diğer yakınları dağılım pirinç , kırmızı fasulye ve onun önünde yeşil fasulye olacak . Kırmızı şemsiye kötü ruhundan gelin korur ve pirinç ve fasulyealtın tavuk dikkatini çekmek için vardır.
Yeni evliler çay sunma anne önünde diz çökmek . Çay yapma A Good Luck Woman hayırlı ifadeler aile korusun diyor . Yeni evliler de birbirine sunmadan önce saygı göstermek için yüksekçay bardağı yükselterek , birbirlerine çay sunuyoruz.
Çay almak edenler genellikle takı veya kırmızı zarf ile sarılmış Li Shi paragelin hediyeler verir.
Çay Töreni birbirlerinin ailesineyeni evliler tanıtmak için resmi bir ritüel olduğunu ve saygı ve ebeveynleri için takdir göstermek için yeni evliler için bir yol . Yeni evliler anne , hem de yaşlı yakın akrabalarına her iki tarafına çay hizmet ebeveynleri önünde diz çökmek . Ebeveynler yeni evliler için nimet ve hediyeler sözlerini verir. Çay Sunum sırasında , bir ” Good Luck Woman ” yeni evliler ve anne korusun hayırlı ifadeler söyleyebilirim . Nimet bu uğurlu sözler korusun ve eğlendirmekaile ve eğlence ve keyif dolu vesilesiyle yapmak için tasarlanmıştır . }

Bunda Da Vardır Bir Hayır

Bir zamanlar Afrika’da bir ülkede hüküm bir kral vardı . Kral , hiç bir arkadaşı ile büyüyen split değil çocukluğundan beri arkadaş , . gittiği her yerde ‘ onunla götür d .

Bu kralın arkadaşı ise farklı bir mizaç vardı . Kendi veya başkası size iyi ya da kötü olsun olsun, gelmek var üzerinde olsun , her zaman her olay karşısında aynı şeyi söylüyorlar :

‘ Bu da , bir hayır vardır ! ‘

Bir gün kral arkadaşı ile avcılık gitti . Kral arkadaşı , dolum silah , kral , kral yangın oldu . Silah birini doldururken ortağı muhtemelen bir hata yaptım , ve tüfek kırık parmak ateş ederken kral ve kralın başını geriye patladı .

Koşuluyla her zamanki olağan arkadaşısöz söyledi :

‘ Bu da , bir hayır vardır ! ‘

Ağrı Kral ve öfkeyle bağırdı :

‘Hayır bu konuda yok ! Eğer kırık parmak göremiyor musunuz ? ‘ Ve sonra öfke aşmak için hapse arkadaşı atılan .

Bir yıl sonra , kral insan yiyen kabilelerin yaşadığı ve aşağı birkaç erkeklerle bir alanda avlanan gerçeğinden uzak durmalısınız . Yamyamlar onları yakalanan ve köylere götürdüler . Elleri ve ayakları bağlı ve ahşap köyünz kare yığılmış . Sonraahşap ortasında dikilmiş direklere bağladılar.

Kral uyandırmak için geldi tam ahşap bu ayak başparmağı fark etti. Bu kabile , batıl yok yeme nedeniyle bacaklarda eksik insanlar . Inandığını böyle bir kişinin gelecekteki kötü olayların kendilerini yedik . Bu nedenle korku , kral ve ateş püskürdü çözüldü . Daha fazla insan yedim pişirilir.

Saraya döndü , kralın kurtuluşu nedeniyle kırık parmak gerçekleşti fark , üzgünüm onun tedavi tüm yıl bir arkadaşım için uydurma oldu . Sadece cezaevi koştu ve hapisten bir arkadaş ne oldu anlattı .

‘ Haklısın ! ‘ Dedi . ‘ Parmak ACL , gerçekten bir hayır vardır . Ben bu kadar uzun zindan diliyorum.Yaptığım çok haksız ve kötü bir şey tutmak için özür dileriz nedeni budur. ‘

‘Hayır , ‘ arkadaşı yanıtladı. ‘ Bu, bir umut ışığı var. ”

‘ Eğer Tanrı aşkına ne düşünüyorsunuz? ‘Diye hayretle kral bağırdı. ‘ Nerede hapis , bir yıl boyunca benim bir arkadaşım hiç tutma olabilir . ‘

D avı Eğer , birlikte yok ‘ Bir düşünün , ben , hapiste olmasaydı ‘ ? ‘ Ve sonra düşünün ‘

Nimetin Değerini Bilmek

Muhammed b. Abdurrahman el-Haşim söyledi bildirilmektedir.

Kurban Bayramı Ben anneme gittim bir gün. Ayrıca, kirli elbiseli bir kadın gördüm. Annem bana dedi ki:

– “Bu kadını tanıdın mı?” diye sordu.

– “Hayır, tanımadı,” diye cevap verdi. Anne:

– “Bu, kadın, Cafer el-Bermeki’nin Utabe’dir anne,” dedi.

Kadınlar, daha sonra, selamladı:

– “Bana bütün olay söyle?” Dedim. Bana kadın, bana şöyle dedi:

– “Ben ona büyük anlamak erkekler için ibretler vardır ki, birkaç söz söylemek olacaktır Mesela:.

-… “Bu bayram bayram gibi girdi bana bak, ben aşı geldi bana Cafer, ben elbise içinde Birisi Bu gün, ancak ben sana geldim, sana iki koyun derisi istiyorum demek, ve başka giyinmek olacakdışında, “dedi. ,

Ben kadın ve beş yüz dirhem verdi, ben her ihtiyaç için bize gelmesini istedi. Gerçekten de, kadınların yaşam bize gelirdi.