Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
6 7 8 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Yirmibin Altın

Hazret-i Ebu Bekir \ “ra \” sadaka tüm mal ve mülk için, fîsebilillah, bir hırka ile evinde otururken, bir kişi kapıyı çaldı geldi olsun. Hazret-i Ebu Bekir dışarı çıktı, o bakdı kapıda duran kim.
– Ne istiyorsun
– Ya EBA Bekir! On iki bin akçaağaç borçluyum. Bugün, son gün veririm. Kesinlikle ben vermek gerekir. Şimdi, Lütfi ve Kerem benim bu borcu ödeme, kurtar beni ister.
– Beni görüyor musun, bütün ürünler, ben Allahü teâlâ bir giyeceklerimi yolunu karar verdi. O bile benim elbiseli arkamda bir kötü kişi verdi. Şimdi bir hırka koymak, ben. Mal ve giyim sattı. Nerede borcunu ödemek gerekir.
– Ben size mal olduğunu biliyorum, ve işitdim. Teşekkür ederim, fadlından umudu, ben borç ödeme.

Hazret-i Ebu Bekir bu konuda bir şey yapmadım. Bir yehûdîye vardı. On iki bin rezerv istedim.
– İnşâallahü mülkiyet teâlâ yarın öğleden sonra verir.
– Ya EBA Bekir, sen benim yapmayı değilse, ne olur yarın gün.
– Evinizde Yarın öğleden sonra bulursanız, ben, ben, ben Eyledik köle yoksa. Eğer satmak isterseniz, size bir köle olarak beni kullanmak istiyorsanız, parayı alır.
Yehudi bu anlaşma çıkarmak, Hazret-i Ebu Bekir on iki bin sikke verdi. Sıddîk Ebu o asper verdiği Bekir-i \ “radıyallahü anh \” borçlu yoksul,
– Borç ver, dedi.
O, oturup hazretleri ortaya Allahü teâlâ tevekkül. Zamanında ödemeleri yarın va \ “Bu borç aldı d etdiğim, ödeme, diye düşündü. Hiçbir çare bulunamadı. Üzerine varış, sonra bana kalp yehûdîye Geçdi köle olsun. Bu şekilde düşünerek, Hazret-i Âişe bir ev vardı. salam olsun,
– Kızım, Aisha O. Fon dün on iki bin yehûdîden aldı Keen, yoksullara bir borç ödedi. Bu öğleden sonra, ben yedek akçe ödemek zorunda. Rezervleri bulun, o yehûdîye verdi onların baştan ödemezsiniz. Bu vacip oldu artık, o yehûdîye köle eyliyeyim. Kızım, ahirette Helal doğru hareketi O. Sağa doğru abone ve aşan. Ben gidiyorum.
Hazret-i Âişe \ “radıyallahü teâlâ Anha \” üzülme kalp ve ağladı. Birlikte iki ağladı. Hazret-i Ebu Bekir kızı çıkdı, gitdi gelen Ağlıya ağlıya.
Mübarek gözler için Hazret-i Âişe anne ağlama gözyaşı indi. Düşdü bir yer. Insan gücü Teâlâ teâlâ hazretleri idi hak parlayan bir cevher olduğunu. Hazret-i Âişe mutluluk, bu cevher gördüm. Ben babası olarak adlandırılır. Hazret-i Ebu Bekir geri geldi.
– Eğer ya kız ne düşünüyorsunuz!
– Allahü teâlâ bana merhamet et ortaya atılan. Benim yaş dışında bir cevher Oluşturulma. Şimdi, satmak, borç EDA eylemde, pazara cevheri almak zorunda.

Ebu Bekir-i Sıddîk o cevheri piyasası, gitdi aldı.
Cc, emr Cebrail sav ortaya teâlâ hak
“Ey Cebrail, ve insanların güç Eyledik yaşın bir cevher dışında Muhammed Mustafa, Aisha sen Sevgili eşi. Ebu Bekir cevher Servant, pazar satmağa gidiyor. Şimdi bir hızla. Havens, yirmi bin altın hazine gücü al. ışıktan bir çanak içine koyun, Ebu Bekir ön elde edilir. sonra cevheri satın. bana getir bana bu konuda. Arsima cevheri ihtiyaçlarını ben ve sahip olduğunuz onun saçsız Nuru arşımda ışık. koymak olduğunu \ ” Cevher dk görevlileri ile aydınlanmış olsun, [aydınlanmış] mezarı olduğunu. ”
Peygamber Gabriel büyür, yirmi bin cennet altın hazine, ışıktan bir tabak içine koydu. İnsan formu, Hazret-i Ebu Bekir piyasada ön geldi.
– Ya EBA Bekir! Orada ne var, satmak mı.
– Sahipsiniz.
– Ne kadar verir.
– On iki thousand’ll akçaya.
– Bu değer, on iki bin akçaağaç olduğunu. Yirmi bin altın olsun.
– Eğer bu fiyat için almak olup olmadığını biliyorum.
– Şimdi Açık etek.
Hazret-i Ebu Bekir eteği açıkladı. Gabriel Peygamber dökdü altın etek. Evlerine geldi, Hazret-i Ebu Bekir aldı. O gördü, Yehudi akçaağaç ön kapıya geliyor. Arama, diyor
– Ya EBA Bekir, sen Hizmetleri kullanmak, Akçam ‘Yahudi kullarına verin geliyor.
Alacağınız sonra Hazret-i Ebu Bekir, ve, o ayak sesi, bakdı geri Yehud duydum. O Ebu Bekir gelen, gördüm.
Yehûdîye dedi
– Etek açın.
Açıkladı. Bu yirmi bin dökdü yehûdînin etek olabilir.
Yehudi dedi
– Bu altın nedir.
– Yirmi bin altın. Sorumluluk tut.
– Bana on iki bin Akçam borçluyum.
– Bu akçenin berekâtıdır altın.
Sonra Yehudi altın birini aldı. O bir tarafta, (La ilahe illallah, Muhammedün Messenger) yazılı, gördüm. Diğer tarafta (Kulhüvallahü ehad Zaman.) Yazılı oldu. Kalemi ile acı yazılı metin. Gelen kalp bir devlet Yehûdînin ve rehberlik yetişdi Rabbani. O, diyor
– Ya EBA Bekir! Sizin dininiz hakdır gerçek Evliya unutmayın. Muhammed sav hakları.
Kelime şehit Say, sadakatle aşırı Müslüman oldu. O din uğruna kötü dağıtdı cümle vurgulanır. O havâsdan oldu Ehl-i \ “radıyallahü anh \”. Ma \ “lûmdur bu Ebu Bekir \” radıyallahü teâlâ anh \ “hazretleri nihâyetsizdir efsane ve keşif ve merak. Değil mümkin ve sınır vardı.

Yorum Ekle