Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 4 6 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Seciye Sahibi Olmak Ve Sebat Etmenin Fazileti

Hz Ömer (ra), zaman Müslümanlar Yunan savaşçı bir dizi ele geçirdi. Güçlü ve heybetli Müslümanların biri, Yunan cetvel açıkladı. Yunan cetvel onu görmek için çağırdı.

Zincir hükümdar önünde çekilmişti bir yer. Eğmeden başını (eğilme gibi), ve sonra bir yapamadım. Ona selam gelen imtina İÇİN gördüğündem gibi Müslüman adam eğilerek:

– “Ben, Peygamber Muhammed sav giren bir kişinin yanında eğilerek dinsiz utandım gibi,” dedi.

Bunun üzerine Yunan cetvel zincir atış çıkarılması emretti. Zincir kaldırılır, Yunan cetvel bu yan girdiği zaman uzun uzadıya konuştu. Yunan cetvel ona şöyle dedi:

– “. Eğer din bağırmak, ben benim mühür kıracak ben ne isterseniz, Yunan tatil döneminde bırakın,” dedi. Müslüman kişi:

– “Dünyada Yunan saltanatı nedir hakimdir?” Diye sordu.

– “Üçte biri veya dörtte biri,” diye cevap verdi. Adam:

– “Dünya ve dünyanın altın ve mücevherler, ve ben kabul etmiyorum ama onlar, onu bana ver onların bir günlük dolu ise,” dedi. O zaman Rum hükümdarı dedi:

– “Namaz nedir?” Adam:

– “Namaz: Eşhedu en la ilahe illallah ve Muhammed O’nun eşhedu olan abduhü ve rasülühü” demektir, “dedi.

Etrafında Yunan cetvel:

– “. Hz Muhammed (sav) kalbi sevgisi tam ölçüde kurulmuş Bu durumda, bu adam geri dönmek mümkün değil,” dedi, ve büyük bir zaman yere su dolu bir kazan yangın ve iyice kaynar kaynar suya atılan adam emretti.

Onlar Yunan hükümdarı emir çıkardı, adam kaynar su attı. Zaman kaynar suya atma “Bismillahirrahmanirrahim,” dedi, ve onsuz Yüce Allahü şey yardımıyla, sağlam bir devlet dışarı çıktı. Bu kim taaccüb var. Bu insan gücü ve zayıf bir olay olduğu için.

Onun karanlık bir odada koyarak bu Rum hükümdarı, üzerine, kendisi, domuz eti ile sadece sipariş şarap vermek, yiyecek ve içecek men edilebilir. Bu kırk gün boyunca devam etmek için devlet istedi. Yunan cetvel emir yerine getirilir. Ne zaman girişleri hemen yanında kırk gün,. Onun onları gördüm önümüzdeki kırk günde verdik. Ve sen onlardan bir şey yemedim fark ve dedi vermedi:

– “Sen bunları yaşadım nasıl yemiş ve değil Ancak, bunların gerekliliği sırasında Muhammed’in dini, yemiş izin ve içme ise,” dediler. Adam onlara söyleyerek cevap verdi:

– “. Ben yemiş Eğer senin yerinde olsaydım, ve onları dışarı ben sizi rahatsız isteseydim minnettar ve öfke ediyorum.” Yunan cetvel:

– “Ben sizinle terk onları serbest bırakmak olabilir, bana secde reddederek, Onlara göre,” dedi. Adam:

– “Muhammed (sav) ‘in dini Allah’tan başka secde etmek caiz değildir,” dedi. Yunan İmparator:

– “Ellerimi öp, ve seninle yakalanır tüm yayınlayacak,” dedi. Adam:

– “. Bu el öpmek caiz değildir Ama babası sadece padişah ve öğretmenin elini öptü izin verilir” dedi.

Yunan cetvel, adam:

– “Alnımı öp,” dedi. Adam:

– “Ben bir şartla bunu,” dedi. Cetvel:

– “Ne gibi yap,” dedi. Adam, yen hükümdarı, onun alnına koydu dikkatle onu öptü. Ona bu hükümdar üzerine ve onunla birlikte tutuklu serbest bırakıldı. Birçok hediyeler ve Hz Ömer (ra) verdi bir adam bir mektup yazma, şunları söyledi:

– “Bu ülkemizde adam, ve bizim din bulunan olsaydı, onu yüksek mevkilere verirdim.” Adam yanına yerleştirilir Hz Ömer (ra) ‘ın:

– “.! Onun tutma sunar Tüm bu Medina hissedarı saç halkı sunuyor” dedi. Peygamber Adam Ömer (ra) ‘ın emirleri yerine getirmiştir.

Yorum Ekle