Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 5 8 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Sebe Kraliçesi-Belkis

İbibik kuş Hz.Süleymanın farkında getiriyor ona ortaya bir gün kaldık:
– Bugün varlığı hakkında bilmiyorum, şimdiye kadar, hiçbirimiz Sebe’yi onun kraliçe gördüm. Büyük özelliği, geniş bir bölge vardır. Ancak, bu dünyalığa olsa bile yerine Allah’ın güneşe secde edilir. Ne yaptıklarını farkında değildir.

Hz.Süleyman durum rahatsız olur. Sadece kraliçe, ve onların ortak çalışan Tanrı’ya bir mektup, doğru yolu yazarak yöneticileri, İslam arama, ya da ordularını atıfta olan tüm davet ve yukarıda aktarılan olurdu gibi. Kraliçe akıllıca ülke yönetir, imza altında acele kararlar yenerek durdu. Her şey sadece onun aklı Tanrı bilmek ve yalnız Allah’a ibadet ihanet ile mükemmeldi. Harfi öfke kaybetmedi okuyun. Kendi başına bir karar almadı. Onun vezirler mektubu oku.

Bu mektup sıradan bir mektup değil. Tanrı, Kral ve büyük zaman davet insanlar bir peygamber geldi. Vezirler, güçleri, asker, bahsetmeyue teknolojileri kuraldır başladı. Ancak, bu sorun değil, diğer krallıkları hatırlatan Kraliçe ikna değil, orada ülkenin sonu ve insanlar dedi olabilir:

– Ben Solomon değerli hediye göndermek. Bu hediyeler kabul ederseniz, gerçekten bir kral, ve sizi durdurmak yoksa bu savaşı şimdi ona açın. Bu durumda, hediye kabul yoksa değil mi, o neredeyse bunu yapmak için daha sonra, konu bir peygamberdir!

Kraliçe, içinHz.Süleyman ‘gönderir hediye deneyin. ancak Hz.Süleyman talep hediye uzağa açılmıyor.
– Ben özelliği ile dünyanın etkilyeceğinizi mi? Eşyalarını, seni as sirk. Tarfından bana Allah çok daha iyi verilir. Durum ciddi. Mesele davet ve itaat değil, alışveriş meselesi meselesidir.

Orduları ile Hz.Süleyman, daha sonra onlara. Gelin ve kraliçelerin devlet Kurulu söyle. Kraliçe ve itaat Analtılanları Hz.süleyman dinleme insanlar ve Hz.Süleyman sonra Kraliçe ziyaret için yola koyulur.

Ü sevinç ve Tanrı Hz.Süleymanonalrın şükran övgü çok oldukalrına teslim kaynaklanmaktadır. Göster kraliçe Tanrı ve bu mucize Kraliçe Allah’ın güç ve kuvvet harikasından biri satın almak istiyor, Hz.Süleyman ‘belirli bir nimet daha belirtmek istiyorum. Bunu yapmak için, kraliçenin tahta ve güçlü ve emin ellerde teslim, daha önce getirmek istedim. Bu istek geldi ve mucize gerçekleşti. Bu arada, tahta kalan özelliklerininde sipariş bazı ayrıntılı olarak taviz asla, sırayla yer aldı.

Hz.Süleyman cinler ve erkekler ve cam ustalarının büyük saray dökülen suyun altında, yaptılar, bunları yapmak için emretti. Suyun durumu her iki tarafın düşünmek kullanılan bilmiyor. Herkes Ancak, nehrin bir bardak su vardı. Belkıs Kraliçe şüphesiz düşünme, onu gördüm onu ​​su, sıyıracaktı etek. O zaman, hata ortaya ve dış görünümü idrak kusurlu bir bakış açısı ona ihanet olur edilecektir. Binlerce daha tesirliydi delil getiren bu yöntem.

Evet, oldu. Belkıs, beklenen hata tüm bilgelik ve zeka rağmen düştü. Salonun zemini su akan etek bir bardak olduğunu vermedi varsayarak, ve sadece suya bir adım atmak istedim. Bu arada, hemen Hz.Süleyman uyardı:
– Bu bir düz cam değil sadece …
O anda perde aldanmayın dış görünüşü ile ilgili olarak gerçekleştirilen kraliçe ve cehalet gözünde yükseldi. Güneş atmekle ibadet bir hata yaptı ve dedi fark:
– Süleyman ile, Allah, alemlerin Rabbi teslim oldu, dedi.

Yorum Ekle