Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
3 4 5 7
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Sebe Kraliçesi Belkis

İbibik kuş Hz.Süleymanın farkında getiriyor ona ortaya bir gün kaldık:
– Ben Sheba hiçbiri \ “.. Yi kraliçe gördüm Büyüük özellik, geniş bir coğrafyaya vardır Ancak \ bu kadar dünyalığa Allah’ın rağmen” güneşe ben secde, bugüne kadar, bugün varlığını bilmem terk ediyor. Ne yaptıklarını farkında değildir.
Hz.Süleyman durum rahatsız olur. Sadece kraliçe, ve gibi onların Tanrı \ “bir yöneticileri doğru yolu bir mektup yazdı ortak çalışan, İslam arama, ya da ordularını bahsetmektedir iletilir olacağını ve tüm davet etti. Kraliçe üzerinde akıllıca altında, arazi yönetimi imza kararlar acele etmedi attı. Her şey “Biliyorum, ve sadece Allah \” \ sadece Tanrı ona zihin ile mükemmel bir ibadet. mektup öfke kaybetmedi okumak ihanet. kendi başına bir karar almadı. vezirler okunan harfi.

Bu mektup sıradan bir mektup değil. Allah zamanların en büyük kral ve insanlar \ “bir çağrı bir peygamber geldi. Vezirler, güçleri, asker, bahsetmeyue teknolojileri kuraldır başladı. Ancak, bu konuda, yok diğer krallıkları hatırlatan Kraliçe ikna değil Orada ülkenin sonu ve insanlar dedi olabilir:

– Ben Solomon \ “çok değerli bir hediye göndereceğiz Bu hediyeler kabul ederseniz, gerçekten bir kral, ve durmuyorsun, bu savaş artık ona açmak Yok bu durumda, öyle, eğer hediye kabul etmez.. bir peygamber, sonra konu neredeyse bunu yapmak için!

Kraliçe, denemek içinHz.Süleyman \ “. Hediyeler göndermek, Ama yüz dönüştürür Hz.Süleyman hediye talep etmez.
– Ben özelliği ile dünyanın etkilyeceğinizi mi? Eşyalarını, bir sirk olsun. Tarfından bana Allah çok daha iyi verilir. Durum ciddi. Mesele davet ve itaat değil, alışveriş meselesi meselesidir.

Orduları ile Hz.Süleyman, daha sonra onlara. Gelin ve kraliçelerin devlet Kurulu söyle. Kraliçe ve dinleme insanlar Analtılanları Hz.süleyman \ “itaat ve Hz.Süleyman bir \” Ben Kraliçe ziyaret için yola koyulur.

Oldukalrına Hz.Süleymanonalrın çok mutlu olur ve Allah itaat \ “şükran bir övgü u nedeniyle edilir. Kraliçe Allah \” göstermek bu mucize Tanrı ve Kraliçe mucizeler \ “güç ve kuvvet, Hz biri satın almak istiyor . Süleyman \ “belirli bir bereket daha fazla anlamına olsun. Bunu yapmak için, kraliçenin tahta ve güçlü ve emin ellerde teslim, daha önce getirmek istedim. Bu istek geldi ve mucize gerçekleşti. Bu arada, tahta kalan özelliklerininde sipariş bazı ayrıntılı olarak taviz asla, sırayla yer aldı.

Hz.Süleyman cinler ve erkekler ve cam ustalarının büyük saray dökülen suyun altında, yaptılar, bunları yapmak için emretti. Suyun durumu her iki tarafın düşünmek kullanılan bilmiyor. Herkes Ancak, nehrin bir bardak su vardı. Belkıs Kraliçe şüphesiz düşünme, onu gördüm onu ​​su, sıyıracaktı etek. O zaman, hata ortaya ve dış görünümü idrak kusurlu bir bakış açısı ona ihanet olur edilecektir. Binlerce daha tesirliydi delil getiren bu yöntem.

Evet, oldu. Belkıs, beklenen hata tüm bilgelik ve zeka rağmen düştü. Salonun zemini su akan etek bir bardak olduğunu vermedi varsayarak, ve sadece suya bir adım atmak istedim. Bu arada, hemen Hz.Süleyman uyardı:
– Bu bir düz cam değil sadece …
O anda perde alkdama anlaşılan dış görünüşü ile ilgili olarak kraliçe ve cehalet gözünde yükseldi. Güneş atmekle ibadet bir hata yaptı ve dedi fark:
– Solomon \ “Tanrı ile la, âlemlerin Rabbi, \” Ben teslim oldum, dedi.

Yorum Ekle