Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
1 5 8 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Melekler Yıkadı

Ashab-ı hazret Noble sadece gün Hanzala gece evlendi. Savaş için tüm hazırlıkların tamamlanması toplamak için İslam eshâbını saldırmak ve yok etmek Bizim sevgili Peygamberimiz, Mekkeli müşriklerin karşı kampanya için bir karar vermişti. Tek evin biri olarak adlandırılan mücadele arkadaşları katılın. Haberci duyuran Askeri haberler, Hanzala’nın ev oldu. Bu karar ulaştı ve Messenger, ona emri oldu. Sipariş Hanzala, kim geri dönmek için abdest Uhud’a yoldaşları fırsatını bularak hemen yayınlanmaya başladı ve eshâbının saflarına katıldı.
Müslümanlar Medine’ye dönmek başladı Savaşı sona erdi. Muharebe yakınları katılanlar bize geri iade edilecektir merak ediyorum, yolun heyecan dizilmiş olan. Onları henüz evli arasında bir gün, emir sevgili Peygamberimiz Hz Hanzala’nın içme şehadet şerbeti ve eşi savaşta büyük coşku ile dul uyarak mücadele için gece yarısı, dönenlerin vardı.Herkes yakınları soran, ama kimse yanıt vermedi herkes. Ancak, soruların sevgili Peygamberimiz “asm”, cevap olacaktır. En son, soru sormak, Hanzala’nın öldürülen eşi oldu. Resulullah efendimiz Approaching:
-Oh! Allah’ın Resulü! Hanzala nerede, sevgili peygamber yanıtı üzerine, şöyle der:
– “Hanzala öldürüldü” dedi.
: O bayan Hanzala’nın üstüne
Resulullah-Ey, şu anda bir aile sırrı söyleceğim. Ayrıca biliyoruz ki daha iyisi benim kocam, bizim düğün ilk gece. Kocam Hanzala, emrinize Mübarek almadan boyutu arınmak sonrasında savaşta katıldı. Bildiğiniz gibi, şehit oldu. Bu nedenle, onlar koca bulmak emir ve yıkasınlar ver, dedi. Bir şekilde bu yarım üzücü üstünde, sevgili Peygamberimiz (sizin için Hanzala, merak etmeyin! Hanzala’yı merhamet Ben meleklerin suları ile yıkanan gördüm) Uhud buyurdu.Bunun tüm ashabının yolunu aldı ve Herkes Hanzala’yı bakmaya başladı. Sonra vücut ıslak ve ıslak Hanzala’nın yoldaşları henüz bir yol buldum. Sevgili Peygamberimiz, onun gözleri ile şahsen iyi bir haber gördüm. Bu amaçla O’na “Gasilül-Melaike” (yani, melekler abdest Hanzala vardı “denir için. Uyuyanlar büyükleri Hazret Abdullah bu evlilikten doğdu.

Yorum Ekle