Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 6 7 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Konya Semazen

Bu arada, Kureyş müşriklerinin büyükleri toplanmış görüşüyorlardı bir sorun Harem. Onlar formüller çizilmiş ve Rahman suresinde Kur’an okumaya başladı, yüksek ve güzel bir ses, konuşuyorduk. Herkes hayret ve kim bu cesur adamı İbn Mes’ud gördüm olduğunu öğrenmek için onunla tarafından çekilir. Kureyş’liler kızgın, bu hareketi en şiddetli cezalara tanışmak istedim. İslam İbn Mes’ud’u kızgın kum depozito bırakmak Davetli. Fakat İbn Mes’ud, önemli olarak ezalara zerre yoktu. Paganlar işkence anlayış onu yapmamışlar yarar değildir.

Bu, çünkü en ufak bir kötü yanan iman ateşi hain, ama bitmedi, Abdullah İbn Mes’ud (ra) Kureyşli hareketleri, sarsılmamıştı asla maneviyat. İbn Mes’ud, ilk fırsatta aynı hareketi tekrarladı, ancak Tanrı’nın Sözü Hz toplanan yüksek sesle Kureyşli üzerinden okuma yerleştirir. İslâm Hz müşriklerin mesajı okuma tarafından ilk kez kıbleye bildirildi. (İbn ‘Ben-Esîr, Üsdü ‘1-Gabe, III, 256-257).

Abdullah ibn. Mes’ud’un iman ve ona büyük düşman müşriklerin kesilmesine neden cesaret. İbn Mes’ud (ra) ve Hicret bu tutumu karşısında Kureyş Mekke’ye kaçmak zorunda ve Habeşistan’a gitmek için çöle düştü. Sonra, Medine Etiyopya Muaz b göç etmek suretiyle. Cebel’e konuk oldu.

Ona bir yer göstererek Medine’de, Medine’de Peygamber gelince yerleşim sağladı.

İbn Mes’ud, ve bunların hepsi bütün büyük savaş katılan önemli bir kurban göstermiştir. Bedir savaşı, Ensâr’dan iki genç, İbn Mes’ud’a geldi, onlar Ebu Cehil göstermek istedim, daha sonra ordunun başını kendi küfür temizlendi.

İbn Mes’ud (ra) Uhud, Hendek, Hudeybiye, Mekke’nin fethi, Hayber gazveleriyle birlikte Peygamber bulundu. Peygamber yenilgi sırasında gazvesindeki Huneyn tarafına bırakmadı. Peygamber onun kurban gelip teşekkür ederiz. Abdullah İbn Mes’ud, her gazada, Allah sahâbîlerdendi davasına şehit olmaya çalışıyorum, mücadele. Ona iman gücü, onu daima ileriye atıyor, ancak yenilgi oluştuktan sonra Müslümanların ve müşriklerin zaferi rahat edildi. Hz. Peygamber’in ölümünden kısa bir süre sonra, inzivaya çekildi. Ancak, yeni fetihler tekrar uyanma heyecanı, cihad için Suriye cephesine gitti Ömer İbn Mes’ud zaman döneminde başladı.

Hz. Ömer İbn hicrî Mes’ud’u yirminci yılını, kadılığına Kufe atandı. Öte yandan Kadılık Beytülmâl * ‘s konut ve bakım görevi yanı sıra, dindar insanların eğitimine önem veriyoruz. Hz. Ömer bu bağlamda dedi Kûfe halkına gönderdiği mektupta:

“Sen Ammar b. Yâsir’i Emir İbn Mes’ud’u öğretici gönderiyor. Beytü’l-mâl’ınıza Ben bu Bedir Hem İbn Mes’ud’u. Ehlindendirler kıldık. Onları dinleyin ve onlara itaat ediniz. İbn Mes ‘ud’u beni tutmak istedi, ama ben seni seçtim. “

Yorum Ekle