Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 7 8 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Konya Semazen Telefon

Hz. Muhammed (sav) ‘in amcası Abbas (ra)’ ın oğlu. Hicret’ten üç yıl önce doğdu kesin olmak için, bilinen değil, ekonomik ve sosyal kuşatma ve baskı altında Mekke’de Müslümanlar Şi’b-i Ebî Tâlib’te bilinen doğum yeri. Müminlerin Annesi Ümmü’l-Fadl bint el-Hâris Lübabe Meymune’nin kız kardeşi ve annesi. Kadınlar Hz arasındaki Umm al-Fadl,. Hadîce’den girenlerdendir İslâm’dan sonra.

Babası Hz. Abbas, Abdullah Hz ise doğdu. Peygamber Took, Peygamberimiz (sav) de onu alıyor: “. Tanrım Saçları akademisyenler din Yazıtı öğret ona açıklama üzerine,” diye dua etti. İslam’ın yayılması ve Medine büyüyen bir topluluk tarafından hakim olduğu, Abdullah tam bir İslâmî eğitim ve bilgilendirme yapıldı. Peygamber kendisi abdest alıp dua etmek. Peygamber öğrenmişti. Gençliğinde bizim Peygamber efendimiz tarafından Okşanarak kafasını birkaç kez: Allah “Ey Tanrı bana bütün bilgi ve bu ile başa çıkmak için bilgelik ver ve tefsir’i te’vil onu öğretmek:.! Insanlığın tüm bilgi ve bilgelik olduğunu Göğsünde “(; Müslim, Fadailu’s-Sahâbe, 138 Buhari, Vudu, 10) topu verdi. Ben dua ettim. Peygamber sürekli Abdullah ve büyük ölçüde bir sonraki tespit edildi etkilenir ve bilgi edilmiştir.

Hz. Ailesi ile birlikte Mekke’de Abdullah sekizinci kadar Hijrah oldu. Mekke’nin fethi gününde, Huneyn ve Taif gazvelerinde ve veda Haccı’nda Peygamber ile vardı. Mekke’nin fethinden sonra, ailesi ile birlikte göç etmişti. Ilk halife. Hazreti Ebû Bekir ve sonra. Ömer konuşmaları ve dersleri ve bilgi Sahabelerin birçok bulunmuştur. Üçüncü halife. Osman çok onun zaman kişiye bağlı Doğu Afrika seferi ile birlikte Abdullah İbn Ebi’s-tanımı hükümetin görev ve daha sonra Taberistan fethine katıldı edilir. Hicrî 35 Hac emirlik yaptı. Hz. Çocuklarıyla birlikte evin etrafında Osman’ın muhafız şehit önce Beklemede büyük bir sahabe bulundu ve isyancılara karşı korumaya Khalifa çalıştı. Sonra Hz. Ali’nin hilafeti döneminde önemli pozisyonları, aynı şekilde hükümet düzeyleri vardı. Cemel ve Sıff’ın savaşlar Hz. Ali, İbn Abbas, Ebû Musa el-Eş’arî Peygamber ile Hakem Olayı (ra) yanında yer alır. Ali temsil edildi. Hz. Ali ona bir elçi olarak bir kaç kez atandı ve ‘Hakem Olayı daha sonra Basra Valiliği vardı. Bu arada, Hariciler bu isyanı bölgedeki isyan ve sipariş kurtulan bastırılmış. Basra valiliği sırasında kendisine atılan bir iftira ömrünün sonuna kadar burada durmak istifa ederek Mekke’ye ele bilgelik gitti.

 

Yorum Ekle