Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 6 8 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Konya Semazen

Hicret’ten sonra, Gregoryen 622, Medine yakınlarındaki Küba’da doğdu. Babası Zübeyr b. Avva, on kişi (Aşere-i mübeşşere *) müjdelemişti cennet biridir.Peygamber annesi. Esma Ebu Bekir’in kızı. Teyzesi, müminlerin Hz annesi. Aisha. Babası, büyükanne, teyze Peygamber tarafından Safiyye.

Ilk çocuk Medina, göçmenlere ‘Abdullah b doğdu. Zubair. Bu göçmenlerin büyük bir anlaşma olduğunu, teslimat için mutlu oldu. Medine Yahudileri, “göçmenlere, çocuklara sihirli olmayacak olan,” Çünkü o fesat olduğunu atma. Abdullah doğumda Yahudilere yalan çıktı.Hazreti Muhammed’in doğum Alınan haber. Dua, adını Abdullah, Ebu Bekir tanımlayıcı koydu. Buna ek olarak, Abu Hubeyb olarak bilinen başka bir dizi.

Babası tarafından yedi yaşında Peygamber Getirdiği, ona biat * onurunu kazanmıştır. Hz. Hazreti Ebû Bekir devrinde çocukluğunu atlattıktan sonra. Ömer devrinde Yermük Savaşı sadece oniki yaşındayken babası ile birlikte gitti.Savaşında babası tarafından Sahabenin biri savaşta kendisine emanet katıldı. Abdullah b. Zübeyr de at sırtında babasının kavga izledi. Babası ile dört yıl sonra (MS 639) Mısır, Amr İbn kumandanlığında el-As fethine katıldılar. Afrika’da M. 649, Abdullah b. Gitti Tunus fethi ile Sa’d’ın. Bu savaşta, Gregor öldürerek zaferin kazanılmasında önemli bir rol oynadı bölgenin Bizans Roma valisi üstün kuvvetleri karşısında kahramanca dövüştü. Otuz yaşında, Saîd İbn el-As zamanda Horasan bulunan ordu komuta.Aynı yıl içerisinde Hz. Osman katıldı Kur’ân-ı Kerîm tarafından da tekrarlanması için bilimsel heyet toplandı. Hz. Osman gününde şehit oldu, isyancılar çabaya karşı kim kendini savunma hastalardı.

Yorum Ekle