Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 4 7 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Konya İslami Düğün Organizasyonu

Uzlaşmalar kaynaklarından biri, onun Peygamber (sas) şüpheliyim Ebu Hüreyre ve hadis güvenilirliği üzerinde: “Bir cünüp sabahlarsa olarak Ramazan Bir ay, o gün oruç,” gelenek olduğu ulaşım ve kamu İhracı Bu şekilde. Aişe ve Ümmü Seleme ondan duymak gibi,

Bu cevap şu verildi: Ebu Hureyre işitmemiştir kendisinden Allah’ın (asm) söz Messenger hadis. Hadis Fadl ve Usame ile aktarılmıştır. Bu iki Companion doğru ve güvenilir değilse. Aişe ve Ümmü Seleme hadis, onunla ağırlık kazandı, onlar anlatım döndü, sağ önceki fetva (; M. Eba Zehv, age, 155 İbn Hacer, age, IV, 126) ardından yüz çeviriyorlar. Bu olay geliyor ve akademisyenler bu konuda dedi Usame Fadl, taşınan zaman: Birincisi, bu hadis hadis daha kuvvetli kendisi ile çelişen, böylece güçlü ne uygun hareket değil. İkincisi, bu iki arkadaşı erken dönemine kılındığı kabul ait olduğu oruç hadis. O zaman, yemek, içmek için oruçlunun uyuduktan sonra, haramdı cinsel ilişkide bulunmak. Sonra Allah, gün ağarıncaya kadar tüm bu yerde yasal yaptı. Kocası-koca ilişkisi için sabaha kadar devam ederim. Şafak doğumdan sonra yıkanmış gerekiyordu. Aişe ve Ümmü Seleme hadisin neshetmiştir hükmü taşınan olduğunu göstermektedir. Ebu Hüreyre Üsamenin Fadl ne hadiste bu son hükmü haber vardı nasıl. Bu nedenle, Ebu Hüreyre göre hala önceki olaylar devam fetvalar. O, bu fetva (İbn Hacer, age, IV, 127-128) ulaştığında bu haber döndü. İbn Hacer dedi ki: “Ebu Hüreyre kendisine dönmeye hakkı teslim ve hikmetle gösterir” (age ve yer; Kastallâni, İrşâdü’s-sarı, Mısır 1326 IV, 443; M. Ebu Zehv, age, 155)..

Aşağıdaki gibi bu itiraza cevap şudur: Ebu Hüreyre İslam’a giriş hicret 7 Peygamber ertelendi Given. Onu duymuş Peygamber birçok hadisinde oluşuyor. Bu bilgiler, onun hadis Hz tamamlamak için. Yoldaşları Peygamber duydum almak gereklidir. Böyle Müslüman veya sonraki bir Hz olma gibi nedenlerle Onun durumu, ya da çünkü dünyevi meşguliyetlerinden veya genç yaştan. Peygamber’in sahabe statüsü diğer konseyleri ile aynıdır. ..

Yorum Ekle