Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
1 5 6 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Konya İslami Düğün Organizasyon

Hz. Omer Khalid idari görevlere getirdi. Vali (Müstedrek, II, 297) istifa etti sonra bir yıl kadar yapılmış.

Hz. Cihad, şehadet, arzu dolu bir mü’mindi duygusu ile Halid (ra). Cihad onun için Allah’a en yakın meydanlardı kareler. Şöyle diyor: cihad şehit düşen kareler büyük arzusu “Ben savaş mücahede ve zevk de kavga aldı, ben zifaf gecesi hiçbir zaman zevk alamaz”. İran Yürüyüş, İranlılar şu haber gönderdi: “Sizin favori olarak ahiret kadar seven bir ordu ile dünya üzerine gelmişti.”

Hz. Halid karşı Sirke ve küfür çok şiddetli oldu. Müslüman olduktan sonra bir yıl şöyle adlandırılırlar idolü Uzza Uzza’ya şiiri yok gider: “Ey Uzza inkar etmek değildir bu gelişmeler sizin tarafınızdan övmek ‘Ben Tanrı sizi değersiz yapmış olduğu gördüm.”. (İbn Esir, Üsdü’l-Gabe, II, I10).

Hz. Kişisel erdem ve bilgi yanı sıra, Halid yılında üstün savaşçı. Vesilesiyle Hz üzerinde. Medina, bilgi ve bilgelik etrafındaki ashabına Peygamber’e Peygamber’in konuşmalardan kim yarar. Halid nerede Atıf. Üç veya dört konuyla ilgili yaptığı fetva anlatılıyor.

Hz. Çeşitli zamanlarda medhetmişti çeşitli yerlerde Halid şecâat ve cesaret. Mekke’nin fethinden sonra, hepsi toplanıp Halid olan yerde Müslümanlar, Mekke, Peygamber görünür. Ebu Hureyre Peygamber: “Kim bu nereden geliyor?” diye sordu. Ebu Hureyre: “. Hâlid b Velid,” dedi. Ona Hz. Dedi ki: komut “Bu Tanrı’nın iyi bir hizmetkarı ne”. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, II, 1360).

Hz. Peygamber yine katletti “Allah’ın Halid kılıcı” hakkında its. Ancak, yaklaşık Halid: (Ebu Davud, Sünen, I, 163) “Hâlid b Velid Senin için her şeyi, Allah sarfetmiştir Warfare yolu ile yanlış ne olursa olsun var, geliyor.”.

Hz. Khalid ve yaptığı savaşlar seriyyelerde Allah’ın dinine davet gönderdi ve Allah rızasına dayalı olmuştur. Aslında, Yermük Corc Yunan savaş komutanı ve İslam davetini komutanı ve Müslüman Savaşı tebliğ edilmiştir.

Hz. Muhammed’in kişiliği Saygı da çok büyüktü. Hatta onun adı mücerred Halid edildi bahsetmeden rahatsız; savaşlar Peygamber başarı kazandı. Birkaç sarığının (; İbnü’l-Esîr, Üsdü’l-Gabe, II, 109-112 İbn Hacer el-İsabe, I, 413-415) taşımak için Peygamber’in sakalı atfedilen.

Yorum Ekle