Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
3 4 6 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Konya Dini Düğün

Milad Hz Basra, 613 709 (h.90), Medine’de doğdu Milad. B enes. Kan Malik bunları ilişkilerin Zinciri: Enes b. Malik b. Nadr b. Bamdam b. Zeyd b. B yasaktır. Cündüb b. Amir b. İbn Ganm Adiyy b. Neccar, Ebu el-Hazrecî’dir Hamzatü’l-ENSA. Annesi Ümmü Süleym binti Milhan Sehl b. B Halid. Zeyd b. B yasaktır. Cündüb’dür. Annesi Ummi Süleym, ve ensardan Sahl adına geniş bir yelpazede olduğu gerçeğini çelişmektedir. Bazı eserleri, Remil adını gibi MEYS ve Melike, Zamîsâi (Zümeysâ) veya Remisâi (RuMeYsA) da geçer sözü.

Hz. Ümmi Süleym Müslüman, İslam, kocasına dönmek için, o çok baskı yaptım. Ama bu baskılar Böylece, o öfkelendi ve Süleym’den Ümmi ayrılmıştır Şam’a gitti. O ikamet kısa bir süre sonra öldü.

Talib Ebu Talha babasının ölümü üzerine Anas annesi oldu. O zaman Abu Talha yine putperest idi. Ümmi Süleym, onunla evlenmek için İslâm’ı kabul etmeleri için öngörülmemiştir. Hazreti Ebu Talha bu şartı kabul ederek. Ümmi Süleym ile evlendi. Medine’de Resul-i Ekrem (asm), hicretlerinde, Enes b. Malik henüz on yaşında bir çocuktu. Hz. Peygamber (sas) Medine’de Hz Müslümanlar arasında heyecan ve coşku içinde bir miting sırasında Medine’ye geldi. Enes diyor ki:

“Medine çocuklar ve hem yanı sıra çalışan” Muhammed geldi, Muhammed geldi! “O bağırırdı., Onlarla koştum ve çığlık atmaya başladı. Etrafımda çığlık Ran, ben bu şekilde baktım, bir şey göremedim. Çocuklar koşuşarak, tekrar bağırarak., Ben koştum ve bağırdım., Ama liderler göremiyordu Etrafımda ederken dikkat. Nihayet, Resulullah ve Hz. Ebu Bekr geldi. Biz Ben adamın adını hatırlamıyorum şimdi, daha sonra onları gördüm şehir için bize gönderdi. Bizi “bana haber ver ki Resulullah Allah “diye kente koştu. uyarılmıştı ve Biz Müslümanlar haberdar ettik. Ensardan beşyüz kişi onları karşılamak için dışarı çıktı. Ensar, onları karşılamak” bunu güvenli mümkün olacak nerede, Buyrun. İtaat ile karşılaşacaksınız, “dediler.

Yorum Ekle