Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
4 6 7 8
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Kendini Tehlikeye Atmak

İstanbul \ “nin ilk kez İslam, Peygamber orduları tarafından kuşatma. Muaviye ra \” halifeliği sırasında olmuştur. Hz. Muaviye, Süfyan b. Oğlu gönderme büyük bir komutasındaki Avf RA Bizans ordusu, \ “bazı mazeretler Yezid. Aynı ordu katılmak istedim, ama geri kalmak istedim, göndermek olmaktan söyleyerek Yezid.

Aşağıdaki gibi savaşa yolda askerler, açlık, hastalık ve karşılaşılan zorluklar, Yezid söyleyivermişti bir beyit haber:

Yanımda Gülsüm \ “Umm, minderime eğildi
Ordular bana sıkıntı düşmüş! \ ”

(Ümmü Gülsüm, Yezid \ “eşi.)

Vay be, söyledi olmasıdır! Hz. Ben fark Muaviye RA şiir uygunsuz hemen Yezid \ “toprakları ulaşan, onlar katlama acı sıkıntı ve sorunları sağlamak için söz verdi,. Bizans ordusu için emir verdi.

Yirmi dört yıllık bir ordu ile Yezid eski-babasının yolda yeni, diğer orduya katıldı. Bu İbn Abbas, İbn Ömer, İbn Zübeyir ve Ebû Eyyûb el-Ensari de (Allah hepsi memnun) idi ordusu bulunmaktadır. İslam önlerinde İstanbul’a geldi Bizans ordusunun toprakları üzerinden uzun bir yolculuk yapar ve Yunanlılar birçok gün sonra zorlu savaşlar oldu.

Bu savaş Abdülaziz b sırasında Müslüman askerler olduğunu. Bir yiğit girdi ve iç döndü düşman saflarına kırmaya tek başına, bu hamle sonuna kadar şehit tekrar olmuştu birkaç kez Zürare göster. Düşman ordusu üzerinde daldı edenler, tek başına,

– Sübhanallah! Adam kendini tehlikeye atıyor! Peygamber üzerine ona şarkı. Ebû Eyyûb R. A. şunları söyledi:

 

Yorum Ekle