Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
1 2 5 6
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Delik Kova

Bir zamanlar bir köle nehirden su taşıyan her gün efendisinin evine vardı. Bir sopa köle iki ucu boynuna bir kova asılı etrafında giydi, nehirden su kovaları ile doldurun ve eve geri getirmek.
Ancak, kovaydı eski delikli kovalar üzerinde bir kaç. Bu nedenle, nehirde suyun sadece yarısını ağzına kadar dolu evine kadar tutmak olabilir.
Kovaydı diğer marka yeni ve sağlamdır. O su geçirmez taşıdı. Tam iki yıl, böylece bu gitti. Bu geri kalan geldiğinde sucu iki tam kova köle nehir, efendisinin evinde su sadece yarım kova doldurma.
Kova Deliksiz ve bu başarı gurur? İşimi tam görüyor musun? diye övündü. Yoksulların arıza nedeniyle kova delik sadece yarım her zaman mahçup ve üzgün onu bekleniyor yapabilirsiniz. Iki yıl için deliğe su kaçağı absorbe, bir gün nehir sucuya kenarına gelip şöyle devam etti:
Sucu-Ey insanlar! Kendimden utanıyorum ve seni özür dilemek istiyorum.
-Neden ki? sucu sordu.
-Neden utangaç vardır?
-Için iki yıl, sular tarafımdaki gitti ve benim komisyon sadece yarısı ana evine sürebilir yan çatlaklardan akan. Eğer tam değerini alamaz benim hatam çabaları nedeniyle.
Sucu kovaya eski delik, ve şefkatli bir ses acıdı, şöyle dedi:
Yolda-Master evine, bir yol kenarında çiçek izlemek istiyorum.
Gerçekten de, tepeye, ise yolun kenarındaki kova delik keyifli bir kır çiçekleri ve onu biraz alkışladı. Ama yolun sonunda yine, sıkıntılı, çatlak akıtmıştı yarısı tekrar çünkü. Bu sucudan tekrar özür diledi başarısızlığı kaynaklanmaktadır. Sucu kova, şunları söyledi:
Hiçbir çiçek olduğunu fark etmeyin sadece diğer tarafta yolun senin tarafında çiçekler-Açıldı? Bu yüzden biliyor musunuz? Ben senin delik, ve bundan yararlanmak istediğini baştan biliyordu. Ben yolun senin tarafında çiçek tohumları dikti. Ve su onları her gün akışından yolda. Iki yıl boyunca güzel çiçeklerle Süsleyebildiysem ana tablo, bu senin yüzünden oldu. Senin sayende, benim ana yatak odası çok güzel.

Yorum Ekle