Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 3 8 9
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Bir Şişe Serum

Gömlek kadareski doktor beyaz butona uzun onun sigarasını söndürdü , doğruldu . Çadırın kapısını loş kaldırdı birçok kez perdeli . Çukura batmış gözleri uzun kirpikler etrafına baktı . Uzakta beyaz yazı ile kırmızıdan askerlerin kolları aracılığıyla yürütülen boş sedye , kırmızı uyduları ile beyaz bayrak buraya uzakçadır önünde geniş bir yolculuk , derinden top aksediyordu en sesleri doktorlar sallar gidin. Bu savaş sona ermedi .

Fırka seyahat için daha sonra hala yeni arkasındaki yaralı sol toplamak için gönderildi … O köşede , ekranın sol sıkı eğrileri alınmıştır tutuyordu … Kaşlarını çattı , sıkıntı karşısında derin çizgiler bir mucize gibiydi . Yanı sıra taşınabilir bir sandalye olarak ve başında oturdu ve katı uzun parmaklı elleri kavradıülke düşmüş ve uzun saçlı tablonun üst kısmında gözlerini kapalı , sarı diş , koyu renk gözleri bir sırıtarak ölüm başını baktı , düşünmeye başladı .

Bu yaralı değildi. Bugün çok intizar aldı . Kendi içinde müthiş bir şüphe yiyordu . Ya da … Ya da … Ya da … O bugün zarar , evlat … Tüm umut tüm teselli oğlu gelmiyor , onun tek oğlu öldü …

Bu sefil hayat oğlu için , ya da ne yapıyor ? .. O öldü , ve o …

Gözleri tamamen büyüdü ,saç insanlar yüz koymak için kullanılır , durdu . Şimdi oğlu kanlı meme , gözlerini kapattı , mor dudakları oluyor görmek istiyorum . O , eller ileri , bu hayali , o kanlı hayali … doğruldu Aşağı tarafta itmek gibi Sonra titreyen kolları uzattı .

– Oh ! .. Bugün , içimde bir katil , diye mırıldandı hiç şüphe yoktur … Ayağa kalktı ve çadırda bir hızla dolaşmaya başladı … O yaralı veya şehit olan oğlu söyledi? .. Hiç kimse … ama bir ses , başını içeriden bir ses , çığlık … Bu lanetlenmiş , sıkıcı sesi boğmak için sanki göğsünü tutarak , kesinlikle bir felaket geleceği , o ses , ama başarılı olamaz ve kendi boğulma . Dış gürültü bir dizi çoğaldı …

Yaralılar getirildi … kapıya doğru taşımak istedim , ama … Şimdi ne yüzünü görmek için kendileri hakkında endişeli , bir sedye üzerinde sarı ? .. Ama görevi onu davet oldu , orada olmalı .. Dışarı çık … Doktorlar ötesinde buraya beyaz uzun gömlek koşuşuyorlardı gelen birçok sedye … ameliyat … O çadır girdi ve boğuk bir sesle mezara devam :

– Ne var ? dedi . Ağır yaralı var mı ?

Arkadaşlarından biri cevap verdi :

– Ben yaralı yok . Tek Albay fena halde çürüyen mermer devam etti sağ bacağında yükseldi , büyük bir yara açıldı . Bu arada , grubun uzun bir süre için izlendi , ilerisaldırgan kalkan adlı … çok kötü yara , ben bir serum yapmak gerekir sanırım …

– Ne ? .. Allah bize acıdı , çünkü , bilirsin, hayat bizim fırkamızın miralayımızın yaşam ile. Tatanos bir tehlike atlatmalıyız serum olun . O nerede?

– Değişiklik Soyunma !

Aniden kapıda durdusoyunma çadırına gitmek için dışarı çıktı , kullanılan insanlar ” Oğlum oğlum ! ” Sonra , sarsılmış bir zaman koymak için kapıyı bir sedye üzerine atıldı girer . Mecruh arkadaşları tuttu … çok ağır görünüyordu . Ben göğsünde derin bir yara vardı . Beyaz muşambaişletim masaya yatırdı .

Gözleri bir köşesinde birlikte ellerini ovuşturarak Çaresiz sarı renk , mor dudakları , korkunç … yaralı izlerken başvurdu . Ne zaman doktorunuza eski yara … Ses hırıltı aniden masaya koştu :

– Korkunç, kirli yara ! Dedi ki … yara kendi eliyle incelenmiştir . Değil çok derin , gözlerinde tehlike vardı … Geniş derin bir nefes aldı … gülüyor … Şimdi bir tehlike tatanos tehlike , tek başına vardı … Bu kaldırma olabilir . Hem serum sonra elde … etrafında ve eczacı döndü :

– Aman efendim , dedi ,iki serum . Hızlı bir şekilde yakalamak . Oğlu biri , ve albayiki şişe için diğer …

Beyaz sakallı , gözlüklü adam , yavaşça ele :

– Efendim , unutmak mı , dedi . Son itme uçak serum yanı sıra yanan donanım mağazalarında bomba tarafından tahrip edildi .. Bence … Sana söylemiştim , ama sadece bir geri . Ben daha , İstanbul’da yazdım …

Daha ayrıntılı artık dinliyor. Tek serum bu bir hatırladı … Şimdi tüm umut ölüme oğlu anlamına geliyordu , yıkıldı … Bazı serum ihtiyacı yaralı iki vardır . Öte yandan … Birisi tek bir şişede teğmen ve diğer … Bir alay komutanı albay ve küçük başka bir subayı ! Kendi oğlunun sadece bir , birinin babası … Bir bütün alay Görevleri çarpşıtı … Bu şefkat ve babam zaten ayakta albay bir duygu , ” Serum , oğlum için ne ” amasöz hükmü olurdu?

Arkadaşlar bu mücadelenin donmuş kanlı izleri gözlerini takip gibi … Gözlerini masaya yatan oğluna döndü gelen , doğruldu birkaç dakika durdu … sonra aniden soğuk titreme , durdu , ama kararlı bir ses :

-Serum miralaya uygulayın ,emir verdi ve oğlunun üstüne çöktü …

Oğlu on gün için ayrıldı … Ben ileri bir son gerinişle katıldı zaman ne büyük bir kavrama tatanosun yanma kıvranarak acı , ve o boş boş izledim . Bir kez sarsılmış , bir tane daha , bir tane daha ! Sonra gözlerini saçlarını inşa , oğlu donmuş , acı bir kahkaha serbest , ağızdan oğlu çarpılarak , genişledi , katılaşmış vücut kucağına alıyordu . Dağlar, dalgalı duradur en yeşil doruklarına uzak , serseri ne yapacağınızı biliyorsunuz Revişle .

O gece sonra , tekrar oğlunu göremiyordu doktor ne tür .

Yorum Ekle