Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
1 3 8 9
Kasım 2018
P S Ç P C C P
« May    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Altın Top

Bir komşu zengin bir aile için kötü bir vardı. Kadar zengin bir ailenin duvarlarının ötesine ulaşan kulaklarına kendi mutluluk dalgalanmalar,. Eğer zengin komşunun gıpta duyunca akşam geldiğinde, fakir bir ailenin evine, o gülmek ve mutluluk olur. Bir gün eşi söyledi:
– Biz çok zengin olduğunu, neden bizim sevinçleri değil mi? Yarın ona sorabilirsiniz, yoksul komşunun metresi, saadetlerinin sebebi ne olursa olsun, biz de onlara mutluluk tırnak gibi olmaya çalışın.
Bir görüşme sırasında, sabah ziyaret edecek kötü komşu kadın kendi mutluluk nedenleri sorguladı açıldı, kötü komşunun karısı söyledi:
– Biz küçük bir altın top var. Akşam olunca, o ben altın oyunlarının ana top atma eğlenmek olduğunu söyledi.
Akşamları, zengin karısı kocasına madde iletilir. Adam bir kuyumcu olacak altın bir top ertesi gün emretti. Onların hayallerini doğan sevinç bir tür, birbirlerine topu atmak başladı rağmen, altın topu karşı karşıya oturup eşi ile günün akşamı … hatta benim sebebeiyle ruhlar, oyunu ağırlığı yanmış bedenlerini bir yerden bir yere morarmış çünkü topa sert atış isabet. En kısa sürede sabah gibi, eşi, zengin, fakir bir ailenin aceleyle sorguladı söyledi:
– Sen biz altın topu yapmıştı dedi, ama neşelenemedik, dedi. Kötü komşular:
– Eğer topu değil biliyorum gibi bir komşu,. Bir yavru masum görünümlü sarı saçlı vardır. biz ona “altın top” çağrısı söyledi. bazen kucağımda akşam, bazen babasına çalışır ve bizi eğlendirir. Memnun unutmak bitkinlik ile meşgul iken, cevap verdi.

Birlikte tuğla, oğlu ya da karı koca bağlayan nasıl bina harç sigorta koyun.

Yorum Ekle