Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
3 4 5 6
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Allah Mazlumları Zorbalardan Korur

İbrahim Aleyhisselâm bir hikaye vardı. İbrahim, bir süre aleyhisselamın karısı ile Mısır’a gider, bizim anne Sare. O zaman, Mısır’da Firavunlar hakimdir. Firavun’un zulmünü zirveye ulaşmıştır. Şehir giriş ve çıkışların kontrol altında. Firavun anında haber bildirdi olanlar. Özellikle kadınlara karşı bir zaafım var Firavun, gözlerini yanında alıkoyuyordu kesti.

Memurları Sare annesi aldı, onlar Firavun’un almak istiyorum. İbrahim Aleyhisselâm soruyorum:

– Bu kadın, seninle mi ilgili?

İbrahim aleyhisselam:

-Kardeşim, diyor.

Sonra Sare annesinin yanında olsun ona bir açıklama yapar:

Bugün-bana sordu, ben kardeşim olarak tanıttı. Bana yalancı veya çıkartmalar isteyin. Bu ülkede bize kimse Tanrı’ya inanmıyorum. Aynı zamanda, iki din ile birlikte kardeş olmasının yanı sıra. Kardeşim din kardeşliği açısından, onlara de ki.

Anı bekliyorum, firavunun annesi Sare istedim. Firavun Valide Sare zorla önce erkeklerle çalışanlar çıktı.

Zayıf ya da fitne bir dizi anlamak ve kavramak için Kapasite bu olayda farklı yerlerde insanları çekmek niyetinde. Nasıl bir peygamber, eşi gönderirmiş bir yabancı? Zihinsel göz okuyucuları ile baştan Olay, bu durumda en küçük olumsuzluk bulacaksınız. Birçok dersler bugün bile yiyebilirsiniz. Bu olay, hadiste olarak rapor edilir. Sare, Firavun önce duruyor.

Firavun hadis bir zorba olarak tanımlamaktadır. Sare’ye Zorba yakınlaşmak için oturduğu yerden ayağa kalktı. Sare, sonra izin zorbadan istedi abdest aldı ve iki rekat namaz ve şu niyazda bulundu:

“Ve Ey Rabbim!
Sana inanıyorum yapılan ve sundu.
Şimdiye kadar başka birine karşı kocam ırzımı, ben kâfirler bana saldırmak için, benim onur koruyorum varsa, ondan beni koru! ”

Firavun Sare’yı bekliyordu. Namaz kılıp, Firavun’a döndü Sare Validemiz dua. Firavun kaldığı yerden tekrar yaklaşmaya başladı. Tahrip nerede o zaman tam olarak kendini tutmaz, Firavun’un metre idi. Bir kuş gibi düşen aciz ol mücadele etmeye başladı. Firavun, bu durumda sorumlu tutacaklardı ölecektir ama bu durum Valide Sare, alarma kim. Sare Valide tekrar Rab’be döndü:

“Ve Ey Rabbim!
O ölür, üzerime atmak, onu geri getir. ”

Zorba orijinal devlet. Ancak, Sare’den pes etmedi. Sare Anne tekrar yürüdü. Sare Validemiz şu anda izin istedi. , Dua etmek için gitti ve olay yerdi aldı. Bu olay, üç kez tekrar edildi.

Firavun canlı dehşete oldu. Adamlarına emir verdi:

Yerinizi almak için-Bu kadın. Bana bir kadın şeytan kendisi getirdi. Benden uzak dur, onu cariyelerimden birini verin.

Böylece Valide Sare, Firavun’un zulmünden, tecavüz korunur. Ben de çok bunları yaparken yardım vardı. : O Sare kocasının yanına gelince

 

Yorum Ekle