Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 5 6 7
Şubat 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Allah Haramdan Kaçanı Korur

Bunun yerine babası , dini , halı değer ünlü hükümdarı Timur Şahruh ( XV y.yıl ) bilime aykırı ve bilim adamlarının son oğullarından , benign oldu . Alimler kalkarken zevk oturmak zorunda kaldı . Şahruh Nimetullah Efendi çevrenizdeki insanların bir bilim adamı oldu . Aynı zamanda Müslüman aziz bir sözNimetullah Efendi’nin dilinde azaltmak vardı : ” Tanrı Kacani haram korur ” ( yasak yedirmez Tanrı ona şöyle dedi , demek istedim mukadder , haram insanlar girdi . )

Bu söz sık sık tekrarlanır , bu hükümdar ve adamlarını uyarmak için bir amacı yürütülür . Bu Şahruh insan elinizde ileri alacağını bilmeden bazen ceza uzatmak olabilir her zaman mümkün değildir .

Özellikle bir günde Şahruh Nimetullah Efendi’ye mahkeme karşılamak için bir ziyafet düzenledi. Masada hükümdar ve Nimetullah Rab de dahil olmak üzere misafirler , oturdu. Kehribar gibi kızarmış kuzu çevirmesiydi ana yemek . Herkes yemek , açgözlülükle Nimetullah Efendi yiyor gibi , ” Tanrı Kacani haram korur ” diye tekrarlayıp duruyordu .

Hükümdar ve adamları alt , bıyık, gülüyor . Son olarak, yemek sona erdi. Şahruh Nimetullah Efendi sordu:

– Tanrı her zaman ve her durumda Kacani haram bulundu korur ?

– Evet , korur , haram haram Allah vermez kaçtı .

– Ama öğretmen sizi korumak değil , bizimle yemek yasak.

– Hayır, önce yemek haram haram yemedim .

– , Boşuna hocam iddia etmeyin , benim erkek masada yediğimiz kuzu çalmış , ‘s mülkiyet hırsızlığı …

– Eğer haramdı Can , ama bana Helaldı . Hükümdarlar lahavle çekti :

– Nasıl öğretmen , bize yasak çalıntı bir kuzu , sana helal ?

Nimetullah kelime Rab atfedilen :

– Eğer inanmıyorsanız ,koyun sahibi ile sorunu bulun …

Gerçekten koyun çalmakegemen halkın sahibi bulundu . Eğer yaşlı bir kadın kuzu sahibi . , Kuzu Çalıntı pişmiş ve bunu ödemek istediğiniz itiraf yedik . Kadın parayı almayı reddetti ve onları lanetledi .

– ” Ben kuzu yararına , o onu , büyümektedir hizmet etmek bir aura Nimetullah Rab , vardı bir mübarek kişi değil ,” diyeaçıklamada bulundu .

Yorum Ekle