Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 5 6 8
Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archive for the ‘Konya Semazen’ Category

Konya İslami Düğün Organizasyonu, Dini Düğün Organizasyonu

,

 Konyamıza yaraşan güzel bir hizmet geldi; Konya Semazen!

Türk gelenek ve göreneklerine ve de İslami değerlerimize uygun etkinlikler ve organizasyonlar düzenleyen Konya Semazen, Konya ve çevresine profesyonel yaklaşımı ve geniş portföyüyle hizmet vermenin onuru ve mutluluğunu yaşıyor.

Konya Semazen desteğini, 12 yıldır alanında tartışmasız lider konumunda bulunan ve yılda  gerçekleştirdiği 300’e yakın organizasyon ve etkinlikle kalitesini göstermiş İsabet Organizasyondan alıyor.

Konya SemazenTürk-İslam gelenek ve görenek beklentisine yakışan tarzda düğün, nişan, sünnet ve de çeşitli etkinlikleri profesyonel kadrosuyla icra eden Konya Semazen, mehteran takımları, folklor olarak Zeybek,  Kafkas ve Çayda Çıra ekipleri, İlahi ve ses sanatçıları, Dünya birincisi Hafızları, Sohbet Hocaları, Şair ve Yazarları, TV programcıları ve sunucuları ile birlikte yaklaşık 200’e yakın sanatçıyı bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca Animasyon Hizmetleri veren Konya Semazen, özel ve tüzel kişilerin yanı sıra resmi kurumların gerçekleştirmeyi arzuladığı etkinlik ve organizasyona, organizasyon için gerekli olan bütün ekipmanları bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşıyor.

Bu ekipmanlar arasında, Fuar Organizasyonu, Açılışlar, Ramazan Programları, Davetler, Piknikler, İş Yemekleri, Doğum günü partileri, Özel gün ve geceler için lazım olan, ses, sahne ve ışık sistemleri, Işık ve lazer ve de havai fişek gösterimi, Fotoğraf ve video çekimi ve de prodüksiyon hizmetleri, Jonklör, cambaz, ateşbaz(ateş yutan adam), tahta bacak, sihirbaz ve illüzyonist temini, Semazen ekibi, mehteran takımı, Hacivat-karagöz, Nasrettin hoca ve ibiş,  kostümlü karakterler, şişme oyun parkurları, masa ve sandalye kiralama, şerbetçi, Osmanlı macunu, limonatacı ve organizasyon ve etkinlik adına aklınıza gelebilecek her türden ihtiyacın temini yer almaktadır.

Organizasyon ve etkinliklerinizi kaliteli ellerle çözüme kavuşturmak istiyorsanız, bizimle irtibata geçin.

Konya İslami Düğün Organizasyonu

İrtibat tel; 0 535 305 78 35 -0532 227 63 15

Bunda Da Vardır Bir Hayır

Bir zamanlar Afrika’da bir ülkede hüküm bir kral vardı . Kral , hiç bir arkadaşı ile büyüyen split değil çocukluğundan beri arkadaş , . gittiği her yerde ‘ onunla götür d .

Bu kralın arkadaşı ise farklı bir mizaç vardı . Kendi veya başkası size iyi ya da kötü olsun olsun, gelmek var üzerinde olsun , her zaman her olay karşısında aynı şeyi söylüyorlar :

‘ Bu da , bir hayır vardır ! ‘

Bir gün kral arkadaşı ile avcılık gitti . Kral arkadaşı , dolum silah , kral , kral yangın oldu . Silah birini doldururken ortağı muhtemelen bir hata yaptım , ve tüfek kırık parmak ateş ederken kral ve kralın başını geriye patladı .

Koşuluyla her zamanki olağan arkadaşısöz söyledi :

‘ Bu da , bir hayır vardır ! ‘

Ağrı Kral ve öfkeyle bağırdı :

‘Hayır bu konuda yok ! Eğer kırık parmak göremiyor musunuz ? ‘ Ve sonra öfke aşmak için hapse arkadaşı atılan .

Bir yıl sonra , kral insan yiyen kabilelerin yaşadığı ve aşağı birkaç erkeklerle bir alanda avlanan gerçeğinden uzak durmalısınız . Yamyamlar onları yakalanan ve köylere götürdüler . Elleri ve ayakları bağlı ve ahşap köyünz kare yığılmış . Sonraahşap ortasında dikilmiş direklere bağladılar.

Kral uyandırmak için geldi tam ahşap bu ayak başparmağı fark etti. Bu kabile , batıl yok yeme nedeniyle bacaklarda eksik insanlar . Inandığını böyle bir kişinin gelecekteki kötü olayların kendilerini yedik . Bu nedenle korku , kral ve ateş püskürdü çözüldü . Daha fazla insan yedim pişirilir.

Saraya döndü , kralın kurtuluşu nedeniyle kırık parmak gerçekleşti fark , üzgünüm onun tedavi tüm yıl bir arkadaşım için uydurma oldu . Sadece cezaevi koştu ve hapisten bir arkadaş ne oldu anlattı .

‘ Haklısın ! ‘ Dedi . ‘ Parmak ACL , gerçekten bir hayır vardır . Ben bu kadar uzun zindan diliyorum.Yaptığım çok haksız ve kötü bir şey tutmak için özür dileriz nedeni budur. ‘

‘Hayır , ‘ arkadaşı yanıtladı. ‘ Bu, bir umut ışığı var. ”

‘ Eğer Tanrı aşkına ne düşünüyorsunuz? ‘Diye hayretle kral bağırdı. ‘ Nerede hapis , bir yıl boyunca benim bir arkadaşım hiç tutma olabilir . ‘

D avı Eğer , birlikte yok ‘ Bir düşünün , ben , hapiste olmasaydı ‘ ? ‘ Ve sonra düşünün ‘

Nimetin Değerini Bilmek

Muhammed b. Abdurrahman el-Haşim söyledi bildirilmektedir.

Kurban Bayramı Ben anneme gittim bir gün. Ayrıca, kirli elbiseli bir kadın gördüm. Annem bana dedi ki:

– “Bu kadını tanıdın mı?” diye sordu.

– “Hayır, tanımadı,” diye cevap verdi. Anne:

– “Bu, kadın, Cafer el-Bermeki’nin Utabe’dir anne,” dedi.

Kadınlar, daha sonra, selamladı:

– “Bana bütün olay söyle?” Dedim. Bana kadın, bana şöyle dedi:

– “Ben ona büyük anlamak erkekler için ibretler vardır ki, birkaç söz söylemek olacaktır Mesela:.

-… “Bu bayram bayram gibi girdi bana bak, ben aşı geldi bana Cafer, ben elbise içinde Birisi Bu gün, ancak ben sana geldim, sana iki koyun derisi istiyorum demek, ve başka giyinmek olacakdışında, “dedi. ,

Ben kadın ve beş yüz dirhem verdi, ben her ihtiyaç için bize gelmesini istedi. Gerçekten de, kadınların yaşam bize gelirdi.

Bir Şişe Serum

Gömlek kadareski doktor beyaz butona uzun onun sigarasını söndürdü , doğruldu . Çadırın kapısını loş kaldırdı birçok kez perdeli . Çukura batmış gözleri uzun kirpikler etrafına baktı . Uzakta beyaz yazı ile kırmızıdan askerlerin kolları aracılığıyla yürütülen boş sedye , kırmızı uyduları ile beyaz bayrak buraya uzakçadır önünde geniş bir yolculuk , derinden top aksediyordu en sesleri doktorlar sallar gidin. Bu savaş sona ermedi .

Fırka seyahat için daha sonra hala yeni arkasındaki yaralı sol toplamak için gönderildi … O köşede , ekranın sol sıkı eğrileri alınmıştır tutuyordu … Kaşlarını çattı , sıkıntı karşısında derin çizgiler bir mucize gibiydi . Yanı sıra taşınabilir bir sandalye olarak ve başında oturdu ve katı uzun parmaklı elleri kavradıülke düşmüş ve uzun saçlı tablonun üst kısmında gözlerini kapalı , sarı diş , koyu renk gözleri bir sırıtarak ölüm başını baktı , düşünmeye başladı .

Bu yaralı değildi. Bugün çok intizar aldı . Kendi içinde müthiş bir şüphe yiyordu . Ya da … Ya da … Ya da … O bugün zarar , evlat … Tüm umut tüm teselli oğlu gelmiyor , onun tek oğlu öldü …

Bu sefil hayat oğlu için , ya da ne yapıyor ? .. O öldü , ve o …

Gözleri tamamen büyüdü ,saç insanlar yüz koymak için kullanılır , durdu . Şimdi oğlu kanlı meme , gözlerini kapattı , mor dudakları oluyor görmek istiyorum . O , eller ileri , bu hayali , o kanlı hayali … doğruldu Aşağı tarafta itmek gibi Sonra titreyen kolları uzattı .

– Oh ! .. Bugün , içimde bir katil , diye mırıldandı hiç şüphe yoktur … Ayağa kalktı ve çadırda bir hızla dolaşmaya başladı … O yaralı veya şehit olan oğlu söyledi? .. Hiç kimse … ama bir ses , başını içeriden bir ses , çığlık … Bu lanetlenmiş , sıkıcı sesi boğmak için sanki göğsünü tutarak , kesinlikle bir felaket geleceği , o ses , ama başarılı olamaz ve kendi boğulma . Dış gürültü bir dizi çoğaldı …

Yaralılar getirildi … kapıya doğru taşımak istedim , ama … Şimdi ne yüzünü görmek için kendileri hakkında endişeli , bir sedye üzerinde sarı ? .. Ama görevi onu davet oldu , orada olmalı .. Dışarı çık … Doktorlar ötesinde buraya beyaz uzun gömlek koşuşuyorlardı gelen birçok sedye … ameliyat … O çadır girdi ve boğuk bir sesle mezara devam :

– Ne var ? dedi . Ağır yaralı var mı ?

Arkadaşlarından biri cevap verdi :

– Ben yaralı yok . Tek Albay fena halde çürüyen mermer devam etti sağ bacağında yükseldi , büyük bir yara açıldı . Bu arada , grubun uzun bir süre için izlendi , ilerisaldırgan kalkan adlı … çok kötü yara , ben bir serum yapmak gerekir sanırım …

– Ne ? .. Allah bize acıdı , çünkü , bilirsin, hayat bizim fırkamızın miralayımızın yaşam ile. Tatanos bir tehlike atlatmalıyız serum olun . O nerede?

– Değişiklik Soyunma !

Aniden kapıda durdusoyunma çadırına gitmek için dışarı çıktı , kullanılan insanlar ” Oğlum oğlum ! ” Sonra , sarsılmış bir zaman koymak için kapıyı bir sedye üzerine atıldı girer . Mecruh arkadaşları tuttu … çok ağır görünüyordu . Ben göğsünde derin bir yara vardı . Beyaz muşambaişletim masaya yatırdı .

Gözleri bir köşesinde birlikte ellerini ovuşturarak Çaresiz sarı renk , mor dudakları , korkunç … yaralı izlerken başvurdu . Ne zaman doktorunuza eski yara … Ses hırıltı aniden masaya koştu :

– Korkunç, kirli yara ! Dedi ki … yara kendi eliyle incelenmiştir . Değil çok derin , gözlerinde tehlike vardı … Geniş derin bir nefes aldı … gülüyor … Şimdi bir tehlike tatanos tehlike , tek başına vardı … Bu kaldırma olabilir . Hem serum sonra elde … etrafında ve eczacı döndü :

– Aman efendim , dedi ,iki serum . Hızlı bir şekilde yakalamak . Oğlu biri , ve albayiki şişe için diğer …

Beyaz sakallı , gözlüklü adam , yavaşça ele :

– Efendim , unutmak mı , dedi . Son itme uçak serum yanı sıra yanan donanım mağazalarında bomba tarafından tahrip edildi .. Bence … Sana söylemiştim , ama sadece bir geri . Ben daha , İstanbul’da yazdım …

Daha ayrıntılı artık dinliyor. Tek serum bu bir hatırladı … Şimdi tüm umut ölüme oğlu anlamına geliyordu , yıkıldı … Bazı serum ihtiyacı yaralı iki vardır . Öte yandan … Birisi tek bir şişede teğmen ve diğer … Bir alay komutanı albay ve küçük başka bir subayı ! Kendi oğlunun sadece bir , birinin babası … Bir bütün alay Görevleri çarpşıtı … Bu şefkat ve babam zaten ayakta albay bir duygu , ” Serum , oğlum için ne ” amasöz hükmü olurdu?

Arkadaşlar bu mücadelenin donmuş kanlı izleri gözlerini takip gibi … Gözlerini masaya yatan oğluna döndü gelen , doğruldu birkaç dakika durdu … sonra aniden soğuk titreme , durdu , ama kararlı bir ses :

-Serum miralaya uygulayın ,emir verdi ve oğlunun üstüne çöktü …

Oğlu on gün için ayrıldı … Ben ileri bir son gerinişle katıldı zaman ne büyük bir kavrama tatanosun yanma kıvranarak acı , ve o boş boş izledim . Bir kez sarsılmış , bir tane daha , bir tane daha ! Sonra gözlerini saçlarını inşa , oğlu donmuş , acı bir kahkaha serbest , ağızdan oğlu çarpılarak , genişledi , katılaşmış vücut kucağına alıyordu . Dağlar, dalgalı duradur en yeşil doruklarına uzak , serseri ne yapacağınızı biliyorsunuz Revişle .

O gece sonra , tekrar oğlunu göremiyordu doktor ne tür .

Bir Bebeğin Yarım Kalmış Günlüğünden

5 Ekim : Bugün , ben oradaydım . Ben buradayım . Ben . Bu harika bir duygu . Anne ve baba henüz yok bilmiyorum .

Bir elmaçekirdeği , küçük bir hatta . Ama sonuçta , ben benim. Ya ‘ m ! Bu benim için yeterli . Ancak belirsiz bir vücut değil, yüzüme , ama varlığı ve sokmak hissedebilirsiniz . Ben ilkbaharda bir kız ve sevgi çiçekleri olacak .

19 Ekim : Biraz büyüdüm . Dondurulmuş mümkün değildir. Annem henüz biliyorum, ama onun kanıyla beslenmiyor . Sıcak kan kalpleri dolaşıp bana geliyor . Kıpırtılarını zaten beni sevmek için bir kalp hissediyorum . Annem beni seveceksiniz. Ben annem için güzel bir sürpriz olacak .

23 Ekim : Ben bir el ağzımı şekillendirmeye başladı göremiyorum . Ben dudaklarımı onun dokunma hissediyorum. Yerlerde dudak damak Bu ” el” dokunulduğunda . Bir yıl sonra açıkelle dokundu gülümsüyor düşünün , güleceğim . Ağız ve dilimin üzerine dökülecek vaat ediyor. Muhtemelen önce ” Anne ! ” Söyle . Anne beni duyuyor musun ? Eğer konuşun . Sana gülecek . Bazılarına göre , hala orada değildi … Nasıl yani? Am ve dudaklarım için gülümsüyor bir çok teklif , ya da olacak … Ve sonra tekrar, ne kadar küçük ekmek kırıntısı . Bu anne , değil mi ? Ah, bir konuşabilirsin !

27 Ekim Bugün , çok mutlu . Dalgalanma tatlı içinde başladı . Şimdi bir kalp var . Kalbim atmaya başladı . Dur bütün hayatım attı . Kalbimi aşk ile doldurun. Tıpkı anne … Annem sevindi vücudunun en fazla iki kalp almaya başlamıştır ne kadar biliyordu ! Bunu , anne duydun mu?

2 Kasım : Her gün biraz daha büyüyor . Kol ve bacaklarda şekil almaya başladı . Kollarımı nasıl büyümek için , özellikle bir anne eğer kucaklamak bak. Dönüş ayak , bahçemizdeçiçekler, birlikte yürüyün. Belki de ‘birlikte okula gitmek ll .

12 Kasım : Ah evet … Onlar ne kadar sevimli ve küçük şeyler . Aman Tanrım , benim parmak ortaya çıkmaya başladı . Bu çiçek toplamak , annem elini tutun ,kalem tutun . Belki de ‘ güzel bir şiir yazacağım . Anne , orada mısın? Onu elinde ellerimi koymak için sabırsızlanıyorum .

20 Kasım : Oh , nihayet .. Annemdoktora gittim . Burada olduğumu öğrendi .. Yaşasın! Doktor teyze özel bir cihazla gördü beni . Ultrason , diyorlar. Hatta benim görüntü çekti . Eğer anne , mutlu musunuz ? Gelecek yıl , senin kollarında olacağım yok …

25 Kasım : Artık babam burada olduğumu biliyor . Ancak, henüz bu kız farkında değildir . Onlara sürpriz olacak ..

: Aralık 10 Bugün yüzüme tamamlanmıştır. Artık iki güzel gözler, küçük burun, dudak ve orada yanak var … Ben annem gibi görünüyorsun …

13 Aralık : Artık benim ortamda bakabilirsiniz . Ama çevremdeki almak için çok karanlık . Yine de, ben mutluyum . Ben ve ben . Kısa bir süre sonra gün ışığını görebilir , renkleri ve çiçekleri bilir. Bir rüya gördüm . Dünyada gökkuşağı diye bir şey vardı yok .. Ben bu konuda çok merak ediyorum .. Anne, baba da yüzünü görmek . Biz karşılamak …. Biz mutlu olacak . Gülüşeceğiz ..

: Aralık 24 Kulaklarım şimdi daha iyi duyuyorum. Anne, kalp duyabiliyorum . Ayrıca benim kalp atışı duyuyor musun? Bile sesimi tanır . Ses nasıl tatlı … Bu duymadım bir şey … Ben güzel , sağlıklı bir kız olacağım . Ben kollarında uyumak , ben göreceğim yüz, o tatlı sesi dinlemek ll . Söylememi için , anne bir şarkı miyim? Beni özlüyor musun … Beni kokusu .. Bunu isterim , değil mi ?

28 Aralık : Anne burada bir şeyler oluyor . Doktor mutsuz kardeş neden arıyor … Acı yeniden ‘ . Kalp sesleri değişti … Durdu . Neden bana anne konuşmuyorsun? Anne … Anne … Anne … Yüzümde soğuk bir şey hissediyorum. Anne, yüzümü paramparça … Anne , bir şeyler … Bu acıyor … Anne … Anne … Kolumu Anne On Anne Kurşun … Anne … Bu şey beni kalbimi Anne paramparça bağlanır bacaklarım ayrı Severed arter … Anne … Anne … Anne … Anne … Bir …

Ah ! Kürtajınız ta – mamlandı bayan . Geçmiş olsun! ..

O Ne Yaparsa Doğrudur

Peygamberimiz (sav) serbest köle Zeyd bin Harisa çok severdi. Usame oğlu da.Babanın kollardı oğlu, gerektiği gibi.

Hz. Ömer mal dağıtarak bir gün ganimet. Üç Usame Abdullah oğlu dört veren edin. Abdullah bunun sebebini öğrenmek istedi:

– Ben Usame benim tek gaz (savaş, cihad) katılmak katılıyorum, ben hatırlamıyorum. Onu benden daha vermek Neye dayanarak?

Hz. Ömer o bulduklarını söyledi:

– Hz. Babası, baban Peygamber ve kollardı Usame de seni seviyor. Orada her iş onun bilgeliği bir kesindir. Ben tercih sevgisini sevdi.

Allah Haramdan Kaçanı Korur

Bunun yerine babası , dini , halı değer ünlü hükümdarı Timur Şahruh ( XV y.yıl ) bilime aykırı ve bilim adamlarının son oğullarından , benign oldu . Alimler kalkarken zevk oturmak zorunda kaldı . Şahruh Nimetullah Efendi çevrenizdeki insanların bir bilim adamı oldu . Aynı zamanda Müslüman aziz bir sözNimetullah Efendi’nin dilinde azaltmak vardı : ” Tanrı Kacani haram korur ” ( yasak yedirmez Tanrı ona şöyle dedi , demek istedim mukadder , haram insanlar girdi . )

Bu söz sık sık tekrarlanır , bu hükümdar ve adamlarını uyarmak için bir amacı yürütülür . Bu Şahruh insan elinizde ileri alacağını bilmeden bazen ceza uzatmak olabilir her zaman mümkün değildir .

Özellikle bir günde Şahruh Nimetullah Efendi’ye mahkeme karşılamak için bir ziyafet düzenledi. Masada hükümdar ve Nimetullah Rab de dahil olmak üzere misafirler , oturdu. Kehribar gibi kızarmış kuzu çevirmesiydi ana yemek . Herkes yemek , açgözlülükle Nimetullah Efendi yiyor gibi , ” Tanrı Kacani haram korur ” diye tekrarlayıp duruyordu .

Hükümdar ve adamları alt , bıyık, gülüyor . Son olarak, yemek sona erdi. Şahruh Nimetullah Efendi sordu:

– Tanrı her zaman ve her durumda Kacani haram bulundu korur ?

– Evet , korur , haram haram Allah vermez kaçtı .

– Ama öğretmen sizi korumak değil , bizimle yemek yasak.

– Hayır, önce yemek haram haram yemedim .

– , Boşuna hocam iddia etmeyin , benim erkek masada yediğimiz kuzu çalmış , ‘s mülkiyet hırsızlığı …

– Eğer haramdı Can , ama bana Helaldı . Hükümdarlar lahavle çekti :

– Nasıl öğretmen , bize yasak çalıntı bir kuzu , sana helal ?

Nimetullah kelime Rab atfedilen :

– Eğer inanmıyorsanız ,koyun sahibi ile sorunu bulun …

Gerçekten koyun çalmakegemen halkın sahibi bulundu . Eğer yaşlı bir kadın kuzu sahibi . , Kuzu Çalıntı pişmiş ve bunu ödemek istediğiniz itiraf yedik . Kadın parayı almayı reddetti ve onları lanetledi .

– ” Ben kuzu yararına , o onu , büyümektedir hizmet etmek bir aura Nimetullah Rab , vardı bir mübarek kişi değil ,” diyeaçıklamada bulundu .

Tevekkül Böyle Mi Olur?

Bir kıtlık yılında eski anne Belhi (VIII. yyıl) dikkat edin, herkes atmosfer düşünceli, zengin bir adamın kölesi oynar düşünüyor bolca tanıklık etti. Ona yaklaştı ve sordu:

– Herkes kıtlık, açlık, bunu işlemek ne dayanarak karşı karşıya olurken homurdanıyor? Köle cevap verdi:

– Başkasının bana ne? Benim için, bir tehlike yok. Efendim her ihtiyacı sağlamıştır 7-8 köy, köy vardır.

Bu açıklama neredeyse sarstı Sakık’ın bir tokat gibidir. O kıtlık içinde olduğu için endişe. Ama köle onu uyandırdı ve kendi kendine dedi ki:

– Hey hadi Sakin ol! Bu kadar çok insan nihayet köle güveniyor ustadan, o güvenlik içinde hissediyor. Tüm yaşam rızık, korku bu nice’re içinde, güven rızık tevekkül yok garanti olan, Allah’a iman?

Pırlanta Parçaları

Mübarek ” kör öfke ” söyler , ” öfke aklın kapsar . ”

Eğer Rabbin emri yerine getirmek istiyor musunuz ? Okşamak kafasına çocukları ! Çalışma ! Eğer Zengin etsek de . Şeytan idlers arkadaşım !

Ölüm hatırlayın . Hesap , yorum yapmak için dikkate alınır . Mezarlıkların özel dizi kurtulmak ve gitmesine izin vermek istiyorumdünya.

Akademisyenler ve ebeveynlerişefaati çok kazanmıştır ziyaret edin.

Kusur arkadaşlarınıza emanet . Onları gizli tutun.

Yazicizade Muhammed , Ahmed -i – bıçak , Akbıyık Sultan , Üftâde yüksek lisans ve Eşrefoğlu altındaki zirveleri her zamanHacı Bayram hazretleri serisi Rumi olarak büyür. Akşemseddin : Ama ben bir vekil olarak tek isim düşünüyorum!

Hacı Bayram – ı Veli nassîhatlerinden öğrencilerinin bazıları şunlardır :

• ” Eğer insanların çekişme kurtulmak istiyorsanız , çarşı ve pazarlarda sık sık buraya gönderin. ”

• ” Öfke ve nefret , kör gerçeği . Öfke , iyi düşünme zor daraltır . ”

• ” Allahü teâlâyaisyan doğru , hiçbir kimse yardım etmez . ”

• ” Küçük çocuklar , okşayınız , kafanızı seviyorum . Onları sevindi , siz Peygamber ‘ için sipariş yerine getirmek olabilir . ”

• ” pazarda bir şey vecami avlusunda yemeyin .Yolun ortasında kalın . Tüccar mağazalar uzun süre oturmak . ”

• ” yani deneyin , hiçbir günah hafife almayın. Boş yürüyüşçüler , hatta zengin arkadaş , şeytan ,irade kalbinde şeytanın konak . ”

• ” Helâlinden kazanmak , bu yoksullara cömertçe vermek . ”

• ” ölüm hatırlayın . Ölüm varış yapın. Tövbe af kazandı emin . ”

•” Eğer ruhun hafifleyip sıkıştırma kurtulmak istiyorsanız dünyanın özel dizi , kabristanları sık sık ziyaret edin . ”

• ” Yazıklar olsun , ve gördüğünüzkusurları arkadaşlar, komşular , sırları ifşa yok . Size emanet sırlarını görebilirsiniz çünkü.Çirkin hareket emanete hıyanet etmek . ”

• ” bilim adamları ve velilerinmezarlarını ziyaret . Sonra büyük olduğu için , onları ziyaret edenler için şefaat . “

Otuz Altın

Hammad .. Bağdat’ın zengin de bir zamanlar. Dünyevi yanlış ya da dağıtılan adını nesi var. … ve Bağdat yoksul oldu.

Bir gün oyuncuların kapı. Evde, bir süre bekleyin değil. Sonra tam idirlerki yapmak için geleceğiz. Elinde yiyecek. Yemek için otur. Yemek sırasında içe yabancı gelir biri, bugüne kadar, hiçbir şey Hammad’a otuz altın uzatır demek görmedim. Hammad renk sarsılmış, gider ve:

– Ben almak!

– Sen olacak.

Neden almazsınız böylece yabancı bir adam, Hammad üzerinde herkesin sözü ısrar olacaktır. O anda, bir kadın konuşuyor ::

– Eğer tercih ettiniz, bak? Bugün, yemek nasıl bunu elde etmek için, başımı başörtüsü aldı, pazara gitti ve sattı, gıda aldı. Şimdi para kabul etmez, ama daha yemin olsun, ısrar etmek.

Sessizlkik …. Kadınlar kimseye yanıt vermez … Sessizlik ve sıkıntı bir ortamda lokjmalar yuvarlanabildiği boğazlardan aşağı yuvarlanır kadar. Bir ayı sonunda ve onlara sorar:

– Böyle bir ihtiyaç Hem, hem de otuz altın kabul etmiyoruz. Neden bana söyleyebilir misiniz?

– Benim bayan eşarp dolaşırken bir ses duydum satmak için pazara al “! Bu bizim için yapıyorsun eseridir Rezerv tez ulaşır!”Adam eve otuz olabilir bana getirdi gören, geliyorum için, fark etti. Onun için, kabul etmedi.

Ah, benim! Ah, benim! Dikkat! Yapılan bir iş bekliyor, dikkatli olun. Eğer durdurmak için istediğiniz gibi, bekleme sağlanması beri.