Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 3 5 7
Ocak 2019
P S Ç P C C P
« May    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Web Sitesi www.mehteran.org tanıtımı

Eski Ordu Marşı ( Not : Dokunma çalıştırmak için mavi düğme)

Mehter Osmanlı Yeniçeri Askeri Band belirli bir bandolarndan dünyanın en eski ordu in . Elde edilen parcadaki ” MİHFER ” cümle .

Küçük ile İslam Türk devletleri , ayarlamalar aldı . Hacı Bektaş Veli PiriYeniçeri Yeniçeri ve her olmayan performans Peygamber , Ali , ve ? Hacı Bektaş Veli mar isimlerini söz larda okuma ve dua belirlemek in geleneği .

Web sitesi: Mehter takımı Olan üç kritik sembolü , soba , bayrak ve zafer .

Osmanlı mehterinde , flüt , boru ve aynı zamanda silahlı kuvvetler düdük kurrenay bu tür rüzgar , rüzgar ve kenarları gibi , davul , nakkare, zil ve perküsyon veya etkileyecek § evgan cihazlar bu tür olarak deneyimli alınan konum . Tüm tablolar ve bu miktarı | İletişimiçin eşit eşdeğer miktarı | o olmuştur nasıl tarafından hesaplanan sayısız çok zeminler mehter dayanakarak .

ordu musukiyi belirlemek sağlanan topluma . MİHFER askeri kelime Farsça , ekber de ( büyük ) , en ( değil mükemmel ) izm i Tafdil bir göstermektedir. Türk askeri grup Arap tasarım bu vadeli ,çoğul , konumlandırılmış Yeniçeri de .

1826 yılında Mehter Takımı , Sultan II . Mahmud , Ahi ve Bektaşi üzümü ile Yeniçeriler ocakları eşlik eden kapalı ve Enver Paşa tarafından 1908 yılında yeniden açıldı.
konularda

1 Mehter Örgütü
2 Etkisi Batı ses Mehter
Üç Mehter Kapanış
dört Mehter Re Örgütü
Bilinen bestecileri 5
beş 1 . on altı yüzyıl.
beş 2 . on yedi yüzyıl.
beş 3 . 18 yüzyıl.
6 Kaynaklar
yedi Dış bağlantılar

Mehter Organizasyon

Bir ile parça Mehter Yeniçeri ki, olmasına rağmen biz değil tanır kesinlikile tarih üzerinde bu da oldu kurulan başladı , on dört I. yüzyılda Murat ( Hdavendigar ) oldu tanınan sırasında Ocak boyunca süresiandarl Kara Halil Paşa Açıklandığı bir öneri . Bazı kaynak Açıklandığı aşağıda bu iş 1365 yılında 1362 yılında o en muhtemelen . Özellikle hayran Orhan Bektaşilik Alevi olarak bilinen tespit . Ne zaman koyarak Orhan Gazi , Hacı Bektaş iş manastırYeniçeriler in . Kurmak kurmak Will için dua için yeni bir yeniçeri . Hacı Bektaş , bakılmaksızın mevcut Pir Yeniçeri birlikleri , belirten yeni başlık Yüce Yasal haklar bu akışların kupa, pazularn güçlü , keskin kılıç , ok tehlikeli , onlar olacak her zaman dua buyursun kazanan . Yani Ben Bektaşiler gibi isimler verdi neden Yeniçeri Ocak Bektaşi yan , kendi Taifei Bektaşi yan , Horde Bektaşiler , ocakları . Osmanlı İmparatorluğu , adı yeniden kullanılan Hristiyan çocuk ‘ s fikir üretilen kullanarak kenar ordu eğitimli ve kalıp Hacı Bektaşi Veli . Yeniçeri askeri at başından Bu öylesine olarak bilinen Yeniçeri askeri ve bağlı topluluk Bektaşi oldu . Bu | Osmanlı İmparatorluğu’nun ordusu askeri kadar 1.826 oldu ilk elektrik . Osmanlı İmparatorluğu’nun | Ordusu Askeri kadar 1.826 önce gidiyor , ​​savaşa Yeniçerilerin bir müfreze Hacbektash ocağı gelecek den alarak taraf Mahkemesi ? Dergah ki, Hacı Bektaşi Veli postni katılımıyla i EVL ¢ d’ ndankendini , bir :

” … Bu doğru düşünüyor sarılmış ikrar … Bu damümin Kalu Beli’den Eyledik Birliği şekilde … Orada Nebimiz Muhtar Ahmedi Nur i ilahi pervaneleriz … için parmaklarınızla La Yezal mestaneleriz …… tkenmeyiz çatlak … Saylmayz Pir ile i satın on iki imam cümle almak dedi beli … üçlü , beşli , yedili … Kerem i Ali Nur i Nebi , Fiyatlar kavrayın , Sultan Hacı Bektaşi Veli … federal hükümet federal hükümet ! devranna mayından arındırılması demek ”

Doğrudan glbank I ( dua ) ve Pir On istedim himmet . uygun olarak için Ayrıntılar bu millet yaşam Hacı Bektaş ı Veli Yeni § eriler’in yüksek sesle at herkes tarafından okuma | dinledi | duydum . Bir Yeniçeri glbengi ( dua ) :

Başlangıçta otoritesinin işaret kamu servis grup adı olarak adlandırılan Mehter içki vard.Mehterhane idi.Btn bağlantı ve bu kadar başıdır ordu grup Mehterba ? tarafından filo basınç deneyleri başkanı için Mehter Alem , Büyükelçi tasdik mevcut mevcut , herhangi bir birey yeni bir sancak sancak atanan ileri Prensliği Powers vardı deneyimli olarak teslim göndermek ve almak kazanmak | olsun .

İki tipleri in iş Mehter Yeniçeri bant ( bant set ) nedeniyle oldu için

Of eğitim u Alem Müzisyen Mehter olduğu , ( bağımlı yeniçeri üzerinde )
Esnaf Mehter ( Ahi klinikler isteğe bağlı) .

Of programı , için Sultanlığı ile Alemdarlar Alem Mehter memuru korumak sancaklarn Mehterhane etti meydana .

Padi ahnki ekibi ? Önde gelen donanma oldu bandı . Bu name delik Mehter Hassa bir başlık Alem . Daha sonra sadrazam , kubbe kraliçeler, sayman , reislkttap , beylerbeyi, Türkmen yöneticiler Mehterhane sancak vardı . Ben bir tek katlı Mehter Bektaşi geleneği olmuştur kurmak . Sultan ve ait 9 Veziri ¢ zama katlı .
Etkisi Batı müzik Mehter

Mehter peşrevlerinin mükemmel katılımcı . Pe erevi satın ? Alay , At Prelude , Prelude Sultan , Büyükelçi bunlardand Prelude . Göç boru, benef ei zar ,kompozisyon ve cengi kufei membran gibi ? ? Saldırı silahlı kuvvetler vardı havalarmz . Yazdı Mozart | Batı harikalar mucizeler müzik , altında etki | ordu | silahlı kuvvetler , Türk lacivert müzik besteciler gibi Bizet Tasarım ( Ala Turka ) üretilen bu tür â? ? â? ? bilinen kompozisyon . Bunlardan Mozart’ın Türk Marşı , için örnek Bizert’in Arieziyen paketi . Batı orkestralar , çan Mehter kazandı .

Mehter Türkmen Bey başladı ile Hindistan .
Mehter kapanış

Ocaklar edilmiştir kapalı 1826 yılında ve Yeniçeri Yeniçeri ve Ahi Mehterhane katliam oldu bağlantılı . De Osmanlı topraklarında 1826 yılında doğan benzer zaman tarihi geçmişi Bektaşi mezhebi yasağının .

Balıkesir Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/balikesir-mehter-takimi/balikesir-mehter-takimi.html

Denizli Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/denizli-mehter-takimi/denizli-mehter-takimi.html

Bursa Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/bursa-mehter-takimi/bursa-mehter-takimi.html

Buçok neden ocak grup , olursa mevcutyetersizliği göre asker , asker el sınırlamaları in genişleme ve fetih çarpma ve savunmak sınırları , senaryosu endişe edildi hakkında geliyor . Buna rağmen , de satın | her altında devam eden ve yeni fetihler hükümdarın emirleri altında komutasında bir askeri union oldu gerekli önemlidir . Eşdeğer şirketleri için , yarar ödül den teknik , bu nedenle mahkumların , deneyimli önce Türk devletleri . Bu ise algı , Osmanlılar , Selçuklular ve Memluk anlaşılabilir kendi rol . Ön kurulumu Yeniçerilerin , ordu Yeniçeriler deneyimli bin kadar alınmıştır . Her Bunlardan deneyim temas , ordu komutanı önce usulüne Türkler oluşan bir yaya ” ? Yayaba ” atanmıştır .
Mehter Mehteran Organizasyon

alternatif olarak kaldırma ve Mehteran Bölüğünün edildi kurulan 1.826 Mehterhane Avrupa bantları solmaya içinde . Daha sonra tarihinde 1914 yılında ,Pantürkizm cereyannn uygulamak Enver Paşa ve emriyle silahlı kuvvetler müze yeniden edildi tanınan altında belirlemek Mehteran Hakaniye ilgili .

İletişim Web Sitesi: Mehter takımı kiralama

Yorum Ekle