Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
3 6 8 9
Mayıs 2017
P S Ç P C C P
« Eki    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archive for Mayıs, 2017

Düğün Organizasyonunda Olması Gerekenler

Horoz un diyarı olarak alınan Egenin inci şehirlerinden bir tanesi olan Konya deki firmamız gençlerin evlenme konusundaki hayallerini eksiksiz bir şekilde karşılayan firmadır. Konya organizasyon firmamıza gelen taleplerde genellikle sonbahar ayına ertelenir. Bunun sebebi ise Konya de tarladaki ürünlerin hasadı ve hayvanlardır.

 

Bu yüzden firmamız bütün hazırlıklarını sonbahara kadar bitirmiş olur Konya ve köylerin de hafta sonu da dâhil olmak üzere düğünler 3 gün sürer firmamız 3 gün de istenilen şekilde hizmet sunar. Konya’ de düğünlerin birinci gününe kapma adı verilmektedir. Bu günde gençler için kapma yarışı adı verilen oyun düzenlenmekte erkek evinde sazlı sözlü eğlenceler düzenlenmektedir firmamız bu organizasyonları ailenin istediği gelenek ve göreneklere göre organize eder. Aynı şekilde kız evin de de gelinin arkadaşları ile birlikte eğlenceli dakikalar geçirilmeleri sağlanmaktadır. Kına gecesi Konya de düğünün ikinci günü yapılmaktadır. İkinci gün kız evine misafirlere ikram edilmek üzere erkek evinden kesimlik hayvan ve kuru bakliyattan oluşan ikramlıklar gider. Davul zurnanın kız evinde çalması sağlanır ve gelinin çeyizi, davul zurna eşliğinde erkek evine doğru yol alır firmamız da her daim ailenin yanında yer alıp daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlar.

 

İki aile yakınları damat ile gelinin oturacağı evi çeyizleri yerleştirerek ikramları servis eder. Aksamında da savul zurna eşliğinde kınalar yakılır ve meşalelerin etrafında toplanılarak eğlenilir. Konya de gelin alınınca damat ile beraber Pamukkale ye gider ve orada fotoğraf çekinirler. Fotoğraf konusunda firmamız gelin ve damadın isteği noktasında başka yelerde seçebilir. Sabahın dada gelin kayınvalidesinin elini öpmeye gider ve giderken hediye götürür. Konya organizasyon firması olarak sizlere en özelini ve de en güzelini yaşatmayı amaç edinmekteyiz.